30/08/15
Reklama
Plaża w Gryficach? Tak, przy Gryf Arenie.
piątek, 24 lipca 2015 08:50

Plaża w Gryficach??? Czemu nie. Okazuje się, że wystarczy pomysł i trochę pracy, by gryficzanie również mogli się poczuć jak turyści w Rewalu. Choć jednego nawet najlepsi animatorzy nie są w stanie zapewnić....morza. Mimo to warto dziś zabrać klapki, wiaderko i łopatki i z najmłodszymi odwiedzić Gryf Arenę. Organizatorzy zapewniają góry piachu, leżaki, dobrą muzykę na żywo, turnieje, gry i zabawy dla najmłodszych. Oprócz tego na placu przed Areną powstanie miasteczko z dmuchańcami.

(red)


Add a comment
 
Wakacje w Gryf Arenie. Hala czeka na zgłoszenia.
czwartek, 16 lipca 2015 09:03

Hala widowiskowo-sportowa Gryf Arena z myślą o najmłodszych, spędzających wakacje w powiecie gryfickim przygotowała serię zawodów sportowych, które cyklicznie odbywać się będą w hali.Zawody pod hasłem „Aktywne wakacje w mieście – sportowe lato z Areną” odbywać się będą co tydzień, w każdą środę, od 22 lipca do 12 sierpnia. Pierwszy turniej, w tenisie stołowym odbędzie się 22 lipca, tydzień później – 29 lipca odbędzie się turniej koszykówki streetball, 5 lipca natomiast przewidziane są zawody w Getbol czyli piłkę nożną 1 na 1, a 12 sierpnia odbędzie się rywalizacja w badmintona.

Zapisy, oraz dodatkowe informacje można uzyskać w biurze numer 2 Gryf Areny, bądź wysyłając wiadomość prywatną na nasz facebookowy profil lub mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Zapisywać się można do dnia turnieju. Zawody będą rozpoczynać się o godzinie 11.

źródło Gryf Arena


Add a comment
 
Nowa gazeta w kioskach. Gryficki Express Regionalny jak FAKT, tyle że z Gryfic.
środa, 24 czerwca 2015 13:40

Na gryfickim rynku pojawiła się nowa gazeta, Gryficki Express Regionalny. Tygodnik, ma się ukazywać w każdą środę. Składem przypomina ogólnopolskie dzienniki, ale nie tylko, również doborem materiałow wpisuje się w format Faktu czy Superexpressu, z tą różnicą, że opisuje sparwy i problemy mieszkańców Gryfic, Trzebiatowa czy Płotów.

Nowa gryficka gazeta zastąpiła na rynku Kurier Gryficki oraz Gazetę Gryficką. Express w przeciwieństwie do gazet, które funkcjonowały na naszym rynku, nie jest bezpłatny. Można go kupić w większości kiosków i punktów detalicznych na terenie całego powiatu za 2,50 zł.

Dotychczas ukazały sie trzy numery, jak twierdzi wydawca Tomasz Krupecki, zainteresowanie jest ogromne. Do każdego numeru dołączony jest program telewizyjny na cały tydzień.

(red)


Add a comment
 
Odeszła Iwonka Borkowska.
poniedziałek, 08 czerwca 2015 08:27

Odeszła Iwonka Borkowska. Prawdziwa, z krwi i kości gryficka dziennikarka. Związana od lat z gryfickim Radiem Plus. Prze lata prowadziła ciekawe, rzetelne dyskusje z lokalnymi politykami, działaczami społecznymi, ciekawymy osobowościami. Bardzo często do studia zapraszała młodych ludzi, uczyła ich zawodu, który sama kochała. Była nie tylko dziennikarką, ale i osobowością. Dzięki znakomitemu warsztatowi językowemu oraz wysokiemu poziomowi kultury, była gospodarzem festiwali, gal, konkursów czy imprez charytatywnych.

Żegnamy Cię Iwonko ze ściśniętym sercem. Środowisko dziennikarskie utraciło wielkiego sojusznika przyjaznych, bliskich lokalnym sprawom, otwartych mediów. Spoczywaj w pokoju.

(redakcja rega24 )


Add a comment
 
Gryficzanin może zostać jednym z najważniejszych urzędników w Polsce.
piątek, 29 maja 2015 07:18

Adam Bodnar, gryficzanin ( urodzony w Trzebiatowie ) od lat związany z Helsińską Fundacją Praw Człowieka i Obywatela, jest wymieniany jako główny kandydat na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Na fejsbuku ruszyła włąśnie akcja ADAM BODNAR NA RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH. Autorzy w ten sposób chcą w sposób aktywny wpłynąć na decycję parlamentu.

Przygotowujemy się do przedstawienia kandydatury dra Adama Bodnara wszystkim 460 posłankom i posłom jako obywatelskiego kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich.
Planujemy wysłanie listu organizacji pozarządowych, za którym pójdzie akcja wysyłania maili przez osoby indywidualne. Spodziewamy się, że ta akcja ruszy 8 czerwca. Natomiast do 4 czerwca można przesłać deklarację zainteresowania złożeniem podpisu jako organizacja i otrzymać link do treści listu podpisywanego przez organizacje. Adres do wyrażenia zainteresowania jest następujący: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Postaramy się o sprawne przesyłanie odpowiedzi.

Adam Bodnar osobiście jest zaangażowany w ochronę praw i wolności jednostki od wielu lat. Człowieka z pasją i ideą, pomysłami i bardzo wysokimi kompetencjami przywódczymi.
Przede wszystkim jednak cenimy jego niezależność, umiejętność obrony własnego zdania oraz wpływania na władzę, a także kształtowania debaty publicznej.
Swoje zdolności w tej sprawie udowodnił wielokrotnie, zajmując się konsekwentnie zagadnieniami o najpoważniejszym ciężarze gatunkowym dotyczącymi działalności służb specjalnych, oraz przejrzystości władzy, jak również sprawami dotyczącymi zwyczajnych, codziennych trosk i naruszeń praw przez policję, sądy, administrację publiczną czy organy podatkowe.

Cenimy także jego umiejętności prawnicze, pozwalające na kierowanie licznym działem prawnym Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz zaangażowanie w liczne precedensowe sprawy sądowe prowadzone w kraju i za granicą.

Pół tysiąca osób zadeklarowało swój udział w akcji wsparcia dla Bodnara. Nasza redkacja obiera patronatem pomysł, będziemy informowac na bieżąco o postępach w zbieraniu podpisów.

(red)


Add a comment
 
Wybory prezydenckie: Wygrywa Andrzej Duda. U nas lepszy Komorowski. Niższa frekwencja niż w kraju.
środa, 27 maja 2015 08:25

Andrzej Duda wygrał wybory, został Prezydentem Polski. Gdyby jednak o przyszłości Polski mieli decydować mieszkańcy naszego powiatu to prezydetem nadal byłby Bronisław Komorowski.

Na Komorowskiego zagłosowało ponad 14 tysięcy wyborców co stanowiło  59,08 % głosujących a na Andrzeja Dudę zagłosowało 9793 uprawnionych do głosowania. Bastionami Komorowskiego okazały się gminy: Rewal 62,27% oraz Gryfice 60,66%, najwięcej głosów Duda uzyskał w Karnicach 46,29% oraz w Płotach 46,15%.

Największym zaskoczeniem okazała się niska frekwencja. W porównaniu ze średnią krajową była o ponad 7% niższa. W całej Polsce do urn wyborczych wybrało się 55,35 % uprawnionych do głosowania, w naszym powiecie głosowało 48,10%.

(jar)


Add a comment
 
Gra Bieczynem. Oświadczenie Marka Gołuchowskiego.
piątek, 22 maja 2015 08:32

To już stało się tradycją. Co wybory, mieszkańcy Bieczyna protestują. Protestują niezależnie od tego co w sprawie drogi się dzieje. Czy jest to zatem protest sterowany? Komu zależy na "zadymie"?

Publikujemy oświadczenie Marka Gołuchowskiego, radnego powiatowego i przewodniczącego Rady Powiatu Gryfickiego w sprawie tzw."drogi bieczyńskiej"

Szanowni Państwo bardzo żałuję ,że nie przekazano Państwu informacji ,że w dniu dzisiejszym w godzinach rannych zarząd powiatu gryfickiego, jednomyślnie przegłosował decyzję o ogłoszeniu przetargu na wykonanie drogi do Bieczyna w ramach środków zabezpieczonych przez powiat i pozostałe jednostki samorządu terytorialnego w wysokości ok 700tys zł, środki z powiatu zostaną zabezpieczone w budżecie uchwałą, która głosowana będzie dnia 26 maja na najbliższej sesji rady, szkoda, że nikt z osób będących w dniu dzisiejszym na pikiecie w Bieczynie nie przekazał tej informacji mieszkańcom a wiem ,że były tam osoby ,które tę wiedzę posiadały.

źródło:FB


Add a comment
 
Wybory prezydenckie 2015: W powiecie gryfickim wygrywa Komorowski.
wtorek, 12 maja 2015 09:52

Pierwszą turę wyborów prezydenckich w powiecie gryfickim wygrał, z dużą przewagą nad drugim kandydatem, Bronisław Komorowski (PO) zdobywając 42,42% głosów. Za nim z 26,61 % głosów uplasował się Andrzej Duda (PiS) a na trzecim miejscu rewelacja tych wyborów Paweł Kukiz, na którego zagłosowało 20,75% mieszkańców naszego powiatu.

(red)


Add a comment
 
Nie żyje była burmistrz. Prokuratura ma wątpliwości czy był to wypadek.
sobota, 09 maja 2015 06:56

Nie żyje była burmistrz Trzebiatowa, a także radna Rady Powiatu Gryfickiego w latach 2010 – 2014. Okoliczności śmierci bada Prokuratura Rejonowa w Gryficach. Jak poinformował lokalny portal gryfickie.info radna próbowała przejść przez ogrodzenie własnej posesji, raniąc się śmiertelnie o jeden z elementów.

Tragiczne zdarzenie potwierdził "Gazecie Wyborczej" prokurator rejonowy z Gryfic Krzysztof Mejna - Prowadzimy czynności w tej sprawie - wyjaśnia prok. Mejna. Wstępne ustalenia policji i oględziny przeprowadzone na miejscu przez prokuratora nie dały odpowiedzi na pytanie o przyczynę śmierci. Dlatego śledczy zlecili już zakładowi medycyny sądowej przeprowadzenie sekcji zwłok Doroty K. Śmierć byłej pani burmistrz może być nieszczęśliwym wypadkiem, ale na razie nie można wykluczyć udziału osób trzecich. Wszczęcie postępowania przez prokuratora samo w sobie oznacza, że mamy wątpliwości dowodowe - stwierdza Mejna. Szef prokuratury rejonowej nie chce rozwijać tego wątku. Nie zdradza, czy policja ustaliła już świadków zdarzenia itd.

Dorota Klimowicz pełniła funkcję burmistrza w trzebiatowskim samorządzie w latach 1998 – 2000. Po dwóch latach rządzenia, musiała oddać stanowisko, gdy rada nie udzieliła jej absolutorium. Przez kolejne lata próbowała sił w walce o burmistrzowski fotel. Ale bezskutecznie. W latach 2010 – 2014 została radną Powiatu Gryfickiego.

źródło:

( Gazeta Wyborcza, gryfickie.info)


Add a comment
 
Gryfice: Piłkarze Dumy Pomorza zrobili show na Gryf Arenie.
piątek, 24 kwietnia 2015 09:25

Murayama, Hernani, Koj, Obst i Murawski - to ze zdjęciami i autografami tych zawodników Pogoni Szczecin, szczęsliwi kibice Dumy Pomorza wychodzili z Gryf Areny. To właśnie w gryfickiej hali widowiskowo sportowej, doszło wczoraj do spotkania kibiców, w tym szczególnie juniorów szkółki piłkarskiej Sparty Gryfice, z zawodnikami Pogoni Szczecin.

Powodem było przekazanie wielkiego misia z autografami całej drużyny, wylicytowanego przez dr Arkadiusza Szekietę podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Gryf Arenie.

Piłkarze wręczyli miśka Zarządcy Gryf Areny Przemysławowi Kowalewskiemu po czym przeprowadzili wśród młodcyh kibiców test wiedzy o historii Dumy Pomorza. "Piątka" oraz nagroda, a nie raz, "selfi" z piłkarzem Pogoni sprawiała wyjątkową radość podopiecznym Sparty Gryfice.

Jeszcze więcej satysfakcji sprawił mecz ekstraklasowych piłkarzy z młodymi zawodnikami Sparty Gryfice. Ukoronowaniem wizyty była chwila dla kolekcjonerów autografów. Piłkarze cierpliwie podpisywali zdjęcia, pozowali do zdjęć i rozmawiali z kibicami.

Klimat, entuzjazm z jakim spotkali się piłkarze Pogoni, zrobił na nich takie wrażenie, że zobowiązali się do powrotu na Gryf Arenę w "mocniejszym" składzie po zakończeniu rozgrywej Ekstraklasy.

(aga)

 

 


Add a comment
 
Trzebiatów: Młodzi uczą się posługiwać karabinem maszynowym.
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 08:57

Uczniowie klas o profilu wojskowo-policyjnym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie uczestniczą w zajęciach programowych ze szkolenia wojskowego, które odbywają się na terenie jednostki wojskowej 3. Batalionu Zmechanizowanego Legii Akademickiej w Trzebiatowie.

W ramach zajęć strzeleckich, uczniowie doskonalą znajomość składania i rozkładania broni strzeleckiej oraz umiejętność zajmowania stanowiska ogniowego z karabinem maszynowym. Natomiast w ramach zajęć ze szkolenia taktycznego młodzież zapoznaje się z rozmieszczeniem żołnierzy drużyny zmechanizowanej w BWP1 oraz praktycznym zajmowaniem wyznaczonego miejsca w wozie bojowym. Program szkolenia obejmuje również zajęcia sprawnościowe, które kończą się sprawdzianem kondycji fizycznej. Cykl spotkań szkoleniowych prowadzą żołnierze zawodowi oraz prof. mjr Ryszard Wroński nauczyciel przysposobienia wojskowego i edukacji dla bezpieczeństwa w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie.


Add a comment
 


Strona 1 z 75

 

 

Usługi komunalne

Opieka medyczna

Partnerzy

Prasa lokalna