21/04/15
Reklama
Trzebiatów: Młodzi uczą się posługiwać karabinem maszynowym.
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 08:57

Uczniowie klas o profilu wojskowo-policyjnym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie uczestniczą w zajęciach programowych ze szkolenia wojskowego, które odbywają się na terenie jednostki wojskowej 3. Batalionu Zmechanizowanego Legii Akademickiej w Trzebiatowie.

W ramach zajęć strzeleckich, uczniowie doskonalą znajomość składania i rozkładania broni strzeleckiej oraz umiejętność zajmowania stanowiska ogniowego z karabinem maszynowym. Natomiast w ramach zajęć ze szkolenia taktycznego młodzież zapoznaje się z rozmieszczeniem żołnierzy drużyny zmechanizowanej w BWP1 oraz praktycznym zajmowaniem wyznaczonego miejsca w wozie bojowym. Program szkolenia obejmuje również zajęcia sprawnościowe, które kończą się sprawdzianem kondycji fizycznej. Cykl spotkań szkoleniowych prowadzą żołnierze zawodowi oraz prof. mjr Ryszard Wroński nauczyciel przysposobienia wojskowego i edukacji dla bezpieczeństwa w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie.


Add a comment
 
Gryfice: Kamiński wygrał dwoma głosami.
poniedziałek, 13 kwietnia 2015 08:43

Powtórkę wyborów do gryfickiej Rady Miasta wygrał Paweł Kamiński, wyprzedził dwoma głosami Janusza Kaczmarka. Oto wyniki wyborów w Okręgu 10.

P. Kamiński 93
J. Kaczmarek 91
B. Zemska 37
W. Tatar 30
J. Omelańska 5
Z. Jasińska 0

(red)


Add a comment
 
Gryfice: Czy Kaczmarek obroni mandat radnego? Wybory w niedzielę.
piątek, 10 kwietnia 2015 11:46

Czy Janusz Kaczmarek z Idziemy Razem obroni mandat radnego rady miejskiej w Gryficach okaże się w najbliższą niedzielę, kiedy to dojdzie do powtórki wyborów samorządowych w okręgu wyborczym nr 10.

Wybory zostaną powtórzone ponieważ sąd swierdził, że doszło do nieprawidłowośc podczas wydawania kart do głosowania. Dnia 16 listopada 2014. podczas wyborów samorządowych, komisja  błędnie wydała  karty z kandydatem na funkcję radnego gminy Gryfice z okręgu  nr 10 w okręgu nr 9. Z powodu tej pomyłki, ujawnionej przez przez Pawła Kamińskiego, Sąd Okręgowy oraz Sąd Apelacyjny w Szczecinie, zgodnie orzekł o konieczności powtórzenia wyborów. Wojewoda Zachodniopomorski ostatecznie wyznaczył termin powtórki na dzień 12 kwietnia 2015 r. Zgodnie z zarządzeniem, w okręgu wyborczym nr 10, odbędą się ponowne wybory do Rady Miejskiej, podczas których wybrany zostanie jeden kandydat na radnego.

( red, gryfickie.info)


Add a comment
 
Wesołych Świąt Wielkanocnych.
niedziela, 05 kwietnia 2015 00:00

Spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych miłości i rodzinnego ciepła, oby skrzydła wiary przykryły kamienie zwątpienia i uniosły serca ponad przemijanie - wszystkim czytelnikom portalu Rega24.pl.

życzy

Agnieszka Kublicka-Kowalewska

Redaktor Naczelna


Add a comment
 
Powiat gryficki: Przebadają kilka tysięcy osób za pieniądze Norwegów.
piątek, 27 marca 2015 09:30

Powiat Gryficki przystępuje do realizacji projektu: „Wiem, dlatego działam – program profilaktyki chorób układu krążenia dla powiatu gryfickiego”. Badanie w całości będą realizowane w ramach dofinansowania w kwocie 1 997 873  PLN pochodzącego z funduszy norweskich.

Celem projektu jest podniesienie świadomości mieszkańców powiatu gryfickiego w zakresie czynników ryzyka powodujących choroby układu krążenia oraz sposobach ich ograniczania, zwiększenie dostępności do świadczeń medycznych dzięki przeprowadzonym badaniom. Działania skierowane zostaną do ogółu społeczeństwa, w tym do osób wieku od 6-20 lat oraz powyżej 35 roku życia.

W ramach projektu przewidziano:

Organizację w szkołach  „Warsztatów – wiem co jem”; dla uczniów w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w zakresie zdrowego odżywiania z dietetykiem. Działania będą służyć zmniejszeniu występowania czynników ryzyka już od najmniejszych lat, a w szczególności w zakresie dbania o zdrową, zbilansowaną dietę, aktywność fizyczną. Warsztaty będą dostosowane do poziomu wiekowego grupy. Uzasadnieniem podnoszenia wiedzy i świadomości wśród uczniów w zakresie zdrowego stylu życia zaplanowano zakup wag dla każdej ze szkół w ramach akcji „Waga w każdej szkole” – skuteczna profilaktyka w zakresie walki z otyłością nie odbędzie się bez systematycznego kontrolowania wagi jej zmian w odniesieniu do norm i przyjętego planu leczenia. W celu zwiększenia „siły oddziaływania” działań podjętych przez dietetyka na warsztatach z dziećmi zaplanowano spotkania specjalistów dietetyków z rodzicami. Kontynuacją działań w zakresie promocji zdrowego stylu życia są spotkania z trenerami fitness. Pokazy zorganizowane będą w każdej szkole na salach gimnastycznych.

Organizację pikników „Żyj zdrowo”; - namioty konsultacji dietetyków, namioty badań wstępnych: ankieta ryzyka, pomiary fizykalne, wskaźnik BMI, pomiar ciśnienia, EKG, pokazy ćwiczeń, stoiska ze zdrową żywnością, pokazy przyrządzania zdrowej żywności i prezentacja przepisów.

Badania profilaktyczne w zakresie otyłości i chorób układu krążenia - badania podstawowe (wywiad i badania fizykalne), badania biochemiczne, badania EKG, badania UKG.

Więcej informacji na temat projektu i terminów eventów można uzyskać na stronie internetowej: www.wiemdlategodzialam.pl i www.gryfice.pl. Projekt jest dofinansowany w ramach programu PL 13 „Ograniczenia nierówności w zdrowiu” wsparcie udzielone z funduszy norweskich, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii.

 

źródło:Powiat Gryficki


Add a comment
 
Trzebiatów: Młodzież „Herberta” pamiętała o Żołnierzach Wyklętych.
piątek, 13 marca 2015 11:03


Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Z. Herberta w Trzebiatowie uczciła Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych czynnie włączając się w obchody święta narodowego.

Uczniowie pierwszej klasy wojskowo-policyjnej w czwartek udali się do Kołobrzegu, gdzie zwiedzali muzeum Oręża Wojska Polskiego oraz  uczestniczyli w lekcji historii o Żołnierzach Wyklętych przygotowanej przez pracowników muzeum.

W szkolnej auli zorganizowano  wystawę poświęconą bohaterom niezłomnym, piątek był dniem białym poprzez biały strój młodzież oddała hołd bohaterom, każdy uczeń przy wejściu do szkoły otrzymał znaczek Polski Walczącej. Radiowęzeł szkolny w czasie przerw lekcyjnych prezentował piosenki poświęcone niezłomnym. Odbyły się projekcje filmów i pogadanki na temat bohaterów Polski Walczącej. Młodzież przygotowała gazetkę ścienną o naszych bohaterach. 1 marca uczniowie i nauczyciele „Herberta” uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji bieg tropem wilczym, bieg odbył się w Gryficach.

Akcję rozpoczęła msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych. Następnie odbył się bieg, w którym młodzież i nauczyciele brali czynny udział, każdy uczestnik otrzymał na starcie koszulkę z portretem bohatera niezłomnego, a na mecie pamiątkowy medal. Bieg odbył się na dystansie 1963m jest to liczba symbolizująca datę zamordowania ostatniego żołnierza wyklętego. Po zakończeniu biegu w parku odbył się pokaz rekonstrukcji przygotowanej przez Grupę Rekonstrukcji Historycznych „Nałęcz”. Grupa przedstawiła akcję odbicia żołnierzy podziemia z posterunku milicji. Nad całością akcji czuwali uczniowie klasy drugiej wojskowo-policyjnej zabezpieczając teren wokół działań zbrojnych. Opiekunowie młodzieży, pomysłodawcy i współorganizatorzy działań profesor Mariola Akida, major Ryszard Wroński i wychowawca klasy pierwszej Jolanta Mruk.


(Jolanta Mruk)


Add a comment
 
Gryfice: Dobra akcja - "Kilometry dobra"
wtorek, 10 marca 2015 11:53

Organizatorzy akcji "Kilometry dobra", która została objęta przez naszą redakcję patronatem, przysłali nam info dotyczące relaizacji pomysłu.

Pierwszy dzień akcji „Kilometry dobra” w Gryficach mamy już za sobą. Tego dnia podopieczni i pracownicy Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym wyszli na ulice miasta aby kwestować. Przypominamy, że zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego samochodu z podnośnikiem do przewozu osób niepełnosprawnych. Mimo niesprzyjającej pogody wsparło nas wielu ludzi, za co bardzo dziękujemy. Dzięki hojności darczyńców osiągnęliśmy 14 metrów złotówek, a kolejne metry przed nami.

Przypominamy o kolejnych naszych imprezach i kwestach, a wśród nich m.in.:

- 20 marca – Święto Wiosny: koncert w Gryf Arenie

- 22 marca - piknik na błoniach z Klubem motocyklowym Gryf

- 15 kwietnia – kwesta na ulicach Gryfic z rozdawaniem ulotek i upominków

- 18 kwietnia – warsztaty rękodzielnicze na Sali gimnastycznej przy ul. 3-go maja

- 2 maja – obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną – Plac Zwycięstwa

- 4-30 maja – Występy podopiecznych PSOUU w szkołach powiatu gryfickiego

- 16 maja – PRZEMOL BOXING TEAM – pokaz walk bokserskich

- 31 maja – finał kampanii połączony z biciem rekordu Guinnessa, wspólne obchody Dnia Dziecka z Gryfickim Domem Kultury – Plac Zwycięstwa.

 

Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Maja Krogulecka

Andrzej Tomczyk

PSOUU Koło w Gryficach

 

WSPOMÓŻ NAS SWOJĄ ZŁOTÓWKĄ!!!

- wpłaty do puszek podczas kwest oraz imprez;

- w siedzibie naszego Koła: Gryfice, ul. Pocztowa 4;

- bezpośrednio na konto bankowe Bank PEKAO SA nr konta: 06 1240 3842 1111 0010 2922 7719

(z dopiskiem „Kilometry Dobra”);

- poprzez stronę internetową www.psouugryfice.pl , przelewem internetowym za pośrednictwem serwisu DotPay.


 

 

 


Add a comment
 
Od 1 marca mniejsza inwigilacja państwa. Dowody bez meldunku..
środa, 18 lutego 2015 10:55

Od 1 marca 2015 roku będą obowiązywały nowe dowody osobiste. Dokument tożsamości nie będzie już zawierał informacji o adresie zameldowania, kolorze oczu czy wzroście.

Nie będzie też zeskanowanego podpisu posiadacza dowodu osobistego. W myśl przygotowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przepisów,od 2015 roku utworzony będzie elektroniczny rejestr dowodów osobistych. Dzięki temu wniosek o wydanie dowodu osobistego będzie można złożyć w dowolnej gminie na terenie całego kraju, niezależnie od miejsca zamieszkania. Nowe dowody będą miały 10-letni termin ważności. Format i wymiary nowego dowodu osobistego pozostaną takie same jak dotychczas. Zmieni się natomiast fotografia, która teraz będzie taka sama jak ta, która obowiązuje w paszportach.

Po 1 marca 2015 roku dotychczasowe dowody osobiste będą ważne i aktualne aż do terminu utraty ich ważności!!! Nie będzie więc konieczności wymiany dokumentów jak miało to miejsce z dowodami książeczkowymi.

(red)


Add a comment
 
Kluby biją się o zawodnika Sparty Gryfice.
poniedziałek, 19 stycznia 2015 09:55

Niektórzy już zdążyli zapomnieć o królu strzelców rozgrywek Młodej Ekstraklasy w barwach Pogoni – Kamilu Zielińskim. „Ziele” ostatnie pół roku spędził we Flocie Świnoujście na wypożyczeniu i jak się okazało, niespełna sto minut w I lidze bez strzelonej bramki wystarczyło, aby być rozchwytywanym przez trzy kluby.
Add a comment

Więcej…
 
Gryfice:Idziemy Razem przyznaje najwyższą pensję Andrzejowi Szczygłowi.
środa, 07 stycznia 2015 11:25

Wysokość pensji burmistrza zależy od woli rady gminy. Takie jest prawo. Na ostaniej sesji radni gminni, skorzystali z tego prawa i zdecydowali o przyznaniu Andrzejowi Szczygłowi możliwie najwyższej pensji, w wysokości blisko 13 tysięcy złotych miesięcznie. Radni zakomunikowali jednocześnie, że po pół roku wrócą do tematu i sprawdzą, czy burmistrz "zasługuje" na tak wysoką pensję. Szczególnie zależy im na programie rozwoju gospodarczego Gryfic oraz ograniczeniem kosztów związanych z zatrudnieniem dwóch wiceburmistrzów: Zbigniewa Chabowskiego i Waldemara Wawrzyniaka.

(red)

 


Add a comment
 
Wybory 2014: Sać starostą. Platforma bierze całą władzę.
środa, 03 grudnia 2014 12:17

Większością czterech głosów Kazimierz Sać z PO, został powołany na funkcję Starosty Gryfickiego. Do Zarządu Powiatu Gryfickiego weszli tylo cżłonkowie PO ( Ireneusz Wojciechowicz, Józefa Domański, Janusza Ławruszko i Stanisław Wojsznis ).  Przewodniczącym i wiceprzewodniczącym Rady Powiatu też są działacze Platformy Obywatelskiej ( Marek Gołuchowski i Jan Trafny ).

Niepewny los w partii czeka radnego PO Ryszarda Chmielowicza, który był kandydatem opozycji na starostę wbrew decycji Zarządu PO i Rady Powiatu PO.

(red)


Add a comment
 


Strona 1 z 74

 

 

Usługi komunalne

Opieka medyczna

Partnerzy

Prasa lokalna