25/10/14
Reklama
Sonda: Hołubczak 75%, Szczygieł 13,5%.
wtorek, 21 października 2014 10:48

Już blisko pół tysiąca unikatowych internautów zagłosowało w sondzie nt: "Nowym Burmistrzem Gryfic powinien zostać". Bezapelacyjnym liderem naszej zabawy jest Stanisław Hołubczak, na którego póki co zagłosowało blisko 72 % internautów. Na drugim miejscu z poparciem 15 % jest Grzegorz Burcza. Ostatni, Andrzej Szczygieł zebrał dotychczas tylko 13,5% głosów. Sonda trwa do 14 listopada.

(red)


Add a comment
 
Wybory 2014:Klęska „Dobrego Samorządu” jeszcze przed wyborami. Wojna Szczygła z Chabowskim?
środa, 08 października 2014 09:35

Jeszcze miesiąc temu wspólnie prężyli piersi do zdjęcia przy podpisywaniu Kontraktu Samorządowego. „Z ust burmistrza Trzebiatowa padła także deklaracja, że w najbliższym czasie Stowarzyszenie Dobry Samorząd przekształci się w komitet wyborczy.” – tak opisał tą wspaniałą atmosferę jeden z portali informacyjnych. Wczorajsza przyjaźń zmieniła się w jeszcze nie otwartą, ale już nieodległą, konkurencję polityczną. 
Add a comment

Więcej…
 
Gryfice: Szczygieł zaprasza media na kawkę. Tylko w kampanii wyborczej.
środa, 10 września 2014 17:54

Zaczęła się kampania wyborcza. Najlepiej to widać po działaniach naszych lokalnych polityków. W tym wyjątkowym czasie zmieniają się. Stają się lepsi, fajni i otwarci na ludzi. Szczególnie na wyborców. Nieraz wręcz zaskakują. Andrzej Szczygieł, burmistrz Gryfic, zaczął rozmawiać z mediami. Ba! Rozmawiać. Andrzej Szczygieł zaczął organizować w swoim gabinecie "śniadania czwartkowe" z dziennikarzami. Niemalże jak król Stanisław August Poniatowski. Zdziwienie budzi fakt, że przez lata raczej unikał mediów i trudnych pytań.
Add a comment

Więcej…
 
Burmistrz Matusewicz zaatakował regę24. Odpowiadamy.
wtorek, 26 sierpnia 2014 04:57

Burmistrz Trzebiatowa poświęcił naszej redakcji wpis na swoim blogu. Swoją twórczość zatytułował "Rega24.pl – kolejna saciowa tuba propagandowa". Co tak zdenerwowało i rozzłościło pana burmistrza Trzebiatowa? Otóż nie spodobało mu się, że opublikowaliśmy wyniku rankingu najbogatszych samorządów w Polsce w 2013 roku opracowany i opublikowany w Ogólnopolskim Magazynie Samorządowym "Wspólnota". To, że Trzebiatów wypadł tam słabo to jedno, ale fakt że z rankingu wynika, że zaczął się staczać od momentu kiedy pan Matusewicz zaczął rządzić tym pięknym miastem i gminą, to najwyraźniej było za wiele dla Doktora Reggae.


Add a comment
Więcej…
 
Gryfice:Brutalna kampania rozpoczęta. Na początek w internecie.
wtorek, 29 lipca 2014 09:17

Od niedawna znajomi i przyjaciele Kazimierza Sacia, starosty gryfickiego, otrzymują na facebooku wiadomość zawierającą herb powiatu gryfickiego i sugestię obejrzenia filmu na youtube. W rzeczywistości otrzymują wirusa, który automatycznie instaluje się na ich komputerze i rozsyła dalej tą samą informację zakażając kolejne komputery.

Wczoraj pojawił się fałszywy profil Kazimierza Sacia, który wykorzystując jego wizerunek niezgodnie z prawem, oczernia go.

Cóż jak widać zbliżają się wybory - komentuje z uśmiechem Kazimierz Sać – niektórym puszczają nerwy. Przyzwyczaiłem się. Przykro mi tylko z powodu tych wszystkich, mieszkańców Gryfic i powiatu, facebookowiczów, z którymi się znam, a którzy mogli bezpośrednio odczuć jak wygląda „walka polityczna” w Gryficach.

Wybory samorządowe w listopadzie. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że w Gryficach ma ona twarz haków, ataków na rodziny polityków, brudnej kampanii, jak widać wielu wciąż uważa, że jest to metoda na zdobycie władzy.

(jar)

 

Media o sprawie brudnej kampanii.

Superportal24 Kazimierz Gryficki Jezus

Głos z Wybrzeża -Kazimierz Gryficki Jezus – dowcip, który skończy się na policji?


Add a comment
 
Gryfice jedną z najbiedniejszych gmin w Polsce. Trzebiatów i Brojce spadają z hukiem.
środa, 16 lipca 2014 13:30

Ranking najbogatszych gmin w Polsce: Powiat Gryficki, Karnice, Płoty i  Rewal awansują, Gryfice , Trzebiatów i Brojce w dół. Miesięcznik samorządowy „Wspólnota” opublikował właśnie ranking najbogatszych samorządów w Polsce w 2013 roku.


Add a comment
Więcej…
 
Trzebiatów: Matusewicz o skoku PO na kasę i o swoim "kontrakcie widmo".
wtorek, 08 lipca 2014 14:12

Burmistrz Trzebiatowa wezwał starostę gryfickiego do uczestnictwa w debacie. Wskazał mu miejsce i czas. Starosta, który przyzwyczaił już wszystkich do nieszablonowych zachowań a na pewno do własnego zdania, przyjechał do Trzebiatowa, ale nie jak chciał Matusewicz na spotkanie, a na sesję Rady Gminy Trzebiatów. Sprawa dotyczyła tzw. Kontraktu samorządowego czyli w skrócie „listy życzeń” skierowaną do Unii Europejskiejw latach 2014-2020. Na sesji pojawił się bowiem punkt zatwierdzający przystąpienie Trzebiatowa do projektu zaproponowanego przez starostę "dużego" Kontraktu Powiatu Gryfickiego.

Kontrakt skonsultowany z gminami, choć one nic o tym nie wiedzą

Pomijając już gorący, przebieg sesji, efekt był jeden. Radni dowiedzieli się, że Burmistrz Trzebiatowa zawiózł do Marszałka, bez ich wiedzy i zgody, kontrakt samorządowy, pt: „Likwidacja deficytów rozwojowych Wybrzeża Trzebiatowskiego…” jak się okazało z przebiegu rozmowy nie była to jedyne „niedopatrzenie burmistrza”. 

Głównymi interesariuszami koncepcji, są gminy Trzebiatów, Gryfice, Brojce, Kołobrzeg i Rewal.” – oświadczył Zdzisław Matusewicz, mówiąc o swoim opracowaniu. Jak się okazało ani samorządowcy z Rewala ani z Karnic, nie mówiąc o Płotach, nic nie wiedzą o swoim udziale w „kontrakcie Matusewicza”.

Wśród uczestników kontraktu miałaby się znaleźć również gmina wiejska Kołobrzeg, choć jak sprawdziliśmy zadeklarowała ona już chęć uczestnictwa w kontrakcie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty.

Bez starosty nie można

Takich niejasności i pomyłek w całej sytuacji jest dużo więcej. Otóż jeszcze w kwietniu starosta zaprosił wszystkie gminy do uczestnictwa w pracach nad wspólnym kontraktem. Burmistrz Trzebiatowa zgodził się przystąpić, choć przypomniał, że ma swój pomysł na kontrakt i uwarunkował swoją współpracę z resztą gmin gotowością przejęcia przez Gminę Trzebiatów rolę lidera, w opracowaniu nowego, rozszerzonego Kontraktu Samorządowego. Jak można zatem się domyślać skoro radni gminy Trzebiatów nic na ten temat nie wiedzieli to burmistrz myślał o sobie jako o liderze.

W odpowiedzi na „kontrakt Matusewicza” urzędnicy ze Szczecina zwrócili uwagę, że musi zawierać propozycję rozwiązywania problemów związanych z edukacją zawodową oraz na rynku pracy a to wymaga współpracy ze starostą. A w „kontrakcie Matusewicza” nie ma o nim mowy.

Burmistrz Trzebiatowa na pytania radnych dotyczących zawartości kontraktu, zbywał ich konsultacjami i rozmowami które mają dopiero nastąpić. Nie był również w stanie wyjaśnić swoich intencji i powodów dlaczego w "jego kontrakcie" nie ma Powiatu Gryfickiego, pomimo tego, że jak stwierdzł Sławomir Ruszkowski: "To właśnie Powiat Gryficki czy się komuś to podoba czy nie, jest najbardziej aktywny i skuteczny w pozyskiwaniu środków europejskich w całym województwie. A autor "kontraktu trzebiatowskiego" czyli pan Matusewicz przez cztery lata nawet jednego euro nie pozyskał dla gminy."

Przekręty z PO

Wszystko to sprawiało wrażenie jakby radni, zburzyli burmistrzowi Trzebiatowa misternie od miesięcy budowaną konstrukcję wyborczą. Irytacja była zauważalna właściwie od momentu, gdy przewodniczący wprowadził zmiany w porządku obrad. Dostało się jednak nie tylko przewodniczącemu Ruszkowskiemu, ale głównie zaproszonym na obrady gościom: staroście gryfickiemu i radnemu sejmiku Arturowi Łąckiemu. Matusewicz nie przebierał w słowach, podniesionym głosem „obnażał spisek”: Czy aby to nie jest zamach na kasę unijną?! -pytał się retorycznie - Widzimy co się dzieje teraz w kraju ( przyp.red. mając na myśli tzw. aferę podsłuchową ), w województwie i w gminie. Widzimy co się dzieje w wojewódzkiej melioracji, czy ze skarbnikiem PO w naszym powiecie, wszystkie te gremia są spod jego znaku politycznego – zawiesił tajemniczo na zakończenie swojego wywodu.

W całej tej „zadymie” wydaje się, że chodzi tak naprawdę o „zabawki”, o to by mieć się czym chwalić przed wyborami. Burmistrz Trzebiatowa w przypływie emocji podczas sesji, nawet tego nie ukrywał „mój koncept istnieje a pańskiego ( przyp.red. Sacia ) nie ma, ha”. Fakt, że ostatnie cztery lata jego rządów do najlepszych nie należą. Rosnące bezrobocie, upadające firmy i brak inwestycji, powoduje że mieszkańcy są rozczarowani burmistrzem. Liczył zatem na to, że w kampanii będzie mógł sporo obiecać a okazało się, że radni nawet te obietnice mu zabrali.....

Swoją drogą, skoro jak twierdzi pan Matusewicz, szczególnie zadbał o interes Trzebiatowa w "swoim" kontrakcie, to pod czym się podpisali burmistrz Gryfic i wójt Brojc? Nazwa kontraktu faktycznie wskazuje na hegemonię "Wybrzeża Trzebiatowskiego" w przewidywanych inwestycjach. Czy to oznacza że Gryfice i Brojce zostały spacyfkowane? Kto ma tu zatem pełnić rolę arbitra i pilnować tzw. zrównoważonego rozwoju samorządów? Nie wystawia to najlepszej laurki Szczygłowi i Gnosowskiemu. A może oni też nie wiedzieli co jest w tajemniczym "kontrakcie Matusewicza".

Ostatecznie radni przegłosowali, że gmina Trzebiatów przystąpi do Kontraktu Samorządowego przygotowanego przez Powiat Gryficki i zobowiązuje burmistrza do podpisania umowy z Powiatem Gryfickim.

(jar)

Polecamy również:

Przez Matusewicza możemy stracić miliony w Superpotralu24

 


Add a comment
 
Trzy lata grożą radnemu Gryfic.
piątek, 04 lipca 2014 11:31
Trzy lata więzienia grożą wiceprzewodniczącemu rady miasta w Gryficach - ustaliło Polskie Radio Szczecin -  Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy.
Grzegorz Ł. jest również skarbnikiem Platformy Obywatelskiej w powiecie gryfickim. Ale już niedługo. Jak poinformował szef Platformy w powiecie gryfickim Artur Łącki, w poniedziałek mężczyzna straci tę funkcję, a do zarządu regionalnego Platformy trafi wniosek o wykluczenie go z partii.

Mężczyzna jest podejrzany o nielegalne rozprowadzanie sygnału telewizji cyfrowej. Miał to robić w swoim sklepie z urządzeniami elektronicznymi. Klientom oferował zakup pakietu telewizji z przerobionym dekoderem, który umożliwiał odbiór wszystkich kanałów oferowanych przez danego operatora. Tymczasem dzięki "przeróbkom", które stosował radny klienci płacili jedynie za podstawowe pakiety. Według ustaleń prokuratury, z nielegalnej usługi skorzystało kilkadziesiąt osób.

źródło:Polskie Radio Szczecin

Add a comment
 
Gryfice:Młodzi politycy wywołali Szczygła do tablicy.
czwartek, 26 czerwca 2014 08:51


Po raz kolejny powtarzam, uczniowie Gimnazjum nr 1 mogą za darmo uczęszczać na lekcje WF na Gryf Arenę – skwitował poirytowany wystąpieniem burmistrza Gryfic podczas sesji Młodzieżowej Rady Miasta, starosta Kazimierz Sać. Wydaje się, że to był największy sukces młodych gryfickich radnych, który odnieśli już podczas pierwszej swojej sesji.

Młodzi na sesję zaprosili głównych aktorów gryfickiej „seniorskiej” polityki. Na Sali zasiedli Andrzej Szczygieł, Kazimierz Sać oraz w większości radni z Idziemy Razem i kilku radnych PSL i Ziemi Gryfickiej. Jednym z problemów, który zasygnalizowali młodzi ludzie był właśnie zakaz uczęszczania gimnazjalistów na Gryf Arenę. Andrzej Szczygieł tłumaczył, że regulamin hali daje jego szkole tylko 50 % rabat ( czyli opłata wynosiła by 20 zł za godzinę ) i dlatego podjął decyzję zakazującą młodzieży lekcji WF na hali, uparcie pomijał fakt, że ten sam regulamin daje Staroście i Zarządowi prawo odstąpienia od opłat odrębną umową tak jak to się obecnie dzieje w przypadku wszystkich zorganizowanych grup.

Przypomnijmy, starosta już rok temu zwrócił się do burmistrza właśnie z taką propozycją, która została przez włodarza Gryfic odrzucona. To, że Andrzej Szczygieł właściwie zrozumiał propozycję Sacia jest wielkim sukcesem młodych samorządców. W efekcie od września dzieci z Gimnazjum nr 1 będą uczestniczyć w lekcjach WF na Gryf Arenie.

Sesja dotyczyła nie tylko Gryf Areny, ale spraw które dotyczą nie tylko młodych. Przewodniczący Julian Żelaznowski pytał dlaczego słynny „stawek” czyli akwen wodny „oczko” jest od lat nieczynny. Andrzeja Szczygła nie było już na sali, więc w jego imieniu wystąpiła radna Walczak, która stwierdziła że stawek nie będzie potrzebny skoro będzie basen.

Sesja młodych została zdominowana przez wystąpienia lokalnych „dorosłych” polityków. W burzliwym wystąpieniu Grzegorz Burcza ze Stowarzyszenia Przyjaciół Gryfic, wzywał młodych by naciskali na burmistrza i radę by zainteresowali się brakiem pracy dla młodych. Na zakończenie Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Julian Żelaznowski stwierdził, że będą bacznie przyglądać się działaniom władz gminy i proponować rozwiązania, które spowodują, że Gryfice w końcu staną się przyjazne młodzieży.

(jar)


Add a comment
 
Hłąd odszedł. Poszukiwany nowy dyrektor. Co się działo w Gimnazjum nr 1?
wtorek, 03 czerwca 2014 10:42

Potwierdziły się informację do jakich nasza redakcja dotarła jako pierwsza. Otóż Zbigniew Hłąd nie jest już dyrektorem Gimnazjum nr 1 w Gryficach. Andrzej Szczygieł poinformował, że jego bliski współpracownik złożył wypowiedzenie. Jednocześnie wspomniał, że dyrektor sie rozchorował. Nie potrafił odpowiedzieć skąd jego nagła decyzja o odejściu.


Add a comment
Więcej…
 
Dzień dziecka i nietypowe prezenty:wata cukrowa, popcorn,czekolada i...skatepark.
poniedziałek, 02 czerwca 2014 10:24

Niedziela należała do dzieciaków z Gryfic i Trzebiatowa. W końcu to był ich dzień. Największe atrakcje przygotowała tradycyjnie Gryf Arena. Setki najmłodszych i nieco starszych z rodzicami, które w tym dni odwiedziły skwer przy hali sportowej, nie ukrywały radości.


Add a comment
Więcej…
 


Strona 1 z 72

 

 

Usługi komunalne

Opieka medyczna

Partnerzy

Prasa lokalna