29/03/15
Reklama
Trzebiatów: Młodzież „Herberta” pamiętała o Żołnierzach Wyklętych.
piątek, 13 marca 2015 11:03


Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Z. Herberta w Trzebiatowie uczciła Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych czynnie włączając się w obchody święta narodowego.

Uczniowie pierwszej klasy wojskowo-policyjnej w czwartek udali się do Kołobrzegu, gdzie zwiedzali muzeum Oręża Wojska Polskiego oraz  uczestniczyli w lekcji historii o Żołnierzach Wyklętych przygotowanej przez pracowników muzeum.

W szkolnej auli zorganizowano  wystawę poświęconą bohaterom niezłomnym, piątek był dniem białym poprzez biały strój młodzież oddała hołd bohaterom, każdy uczeń przy wejściu do szkoły otrzymał znaczek Polski Walczącej. Radiowęzeł szkolny w czasie przerw lekcyjnych prezentował piosenki poświęcone niezłomnym. Odbyły się projekcje filmów i pogadanki na temat bohaterów Polski Walczącej. Młodzież przygotowała gazetkę ścienną o naszych bohaterach. 1 marca uczniowie i nauczyciele „Herberta” uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji bieg tropem wilczym, bieg odbył się w Gryficach.

Akcję rozpoczęła msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych. Następnie odbył się bieg, w którym młodzież i nauczyciele brali czynny udział, każdy uczestnik otrzymał na starcie koszulkę z portretem bohatera niezłomnego, a na mecie pamiątkowy medal. Bieg odbył się na dystansie 1963m jest to liczba symbolizująca datę zamordowania ostatniego żołnierza wyklętego. Po zakończeniu biegu w parku odbył się pokaz rekonstrukcji przygotowanej przez Grupę Rekonstrukcji Historycznych „Nałęcz”. Grupa przedstawiła akcję odbicia żołnierzy podziemia z posterunku milicji. Nad całością akcji czuwali uczniowie klasy drugiej wojskowo-policyjnej zabezpieczając teren wokół działań zbrojnych. Opiekunowie młodzieży, pomysłodawcy i współorganizatorzy działań profesor Mariola Akida, major Ryszard Wroński i wychowawca klasy pierwszej Jolanta Mruk.


(Jolanta Mruk)


Add a comment
 
Gryfice: Dobra akcja - "Kilometry dobra"
wtorek, 10 marca 2015 11:53

Organizatorzy akcji "Kilometry dobra", która została objęta przez naszą redakcję patronatem, przysłali nam info dotyczące relaizacji pomysłu.

Pierwszy dzień akcji „Kilometry dobra” w Gryficach mamy już za sobą. Tego dnia podopieczni i pracownicy Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym wyszli na ulice miasta aby kwestować. Przypominamy, że zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego samochodu z podnośnikiem do przewozu osób niepełnosprawnych. Mimo niesprzyjającej pogody wsparło nas wielu ludzi, za co bardzo dziękujemy. Dzięki hojności darczyńców osiągnęliśmy 14 metrów złotówek, a kolejne metry przed nami.

Przypominamy o kolejnych naszych imprezach i kwestach, a wśród nich m.in.:

- 20 marca – Święto Wiosny: koncert w Gryf Arenie

- 22 marca - piknik na błoniach z Klubem motocyklowym Gryf

- 15 kwietnia – kwesta na ulicach Gryfic z rozdawaniem ulotek i upominków

- 18 kwietnia – warsztaty rękodzielnicze na Sali gimnastycznej przy ul. 3-go maja

- 2 maja – obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną – Plac Zwycięstwa

- 4-30 maja – Występy podopiecznych PSOUU w szkołach powiatu gryfickiego

- 16 maja – PRZEMOL BOXING TEAM – pokaz walk bokserskich

- 31 maja – finał kampanii połączony z biciem rekordu Guinnessa, wspólne obchody Dnia Dziecka z Gryfickim Domem Kultury – Plac Zwycięstwa.

 

Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Maja Krogulecka

Andrzej Tomczyk

PSOUU Koło w Gryficach

 

WSPOMÓŻ NAS SWOJĄ ZŁOTÓWKĄ!!!

- wpłaty do puszek podczas kwest oraz imprez;

- w siedzibie naszego Koła: Gryfice, ul. Pocztowa 4;

- bezpośrednio na konto bankowe Bank PEKAO SA nr konta: 06 1240 3842 1111 0010 2922 7719

(z dopiskiem „Kilometry Dobra”);

- poprzez stronę internetową www.psouugryfice.pl , przelewem internetowym za pośrednictwem serwisu DotPay.


 

 

 


Add a comment
 
Od 1 marca mniejsza inwigilacja państwa. Dowody bez meldunku..
środa, 18 lutego 2015 10:55

Od 1 marca 2015 roku będą obowiązywały nowe dowody osobiste. Dokument tożsamości nie będzie już zawierał informacji o adresie zameldowania, kolorze oczu czy wzroście.

Nie będzie też zeskanowanego podpisu posiadacza dowodu osobistego. W myśl przygotowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przepisów,od 2015 roku utworzony będzie elektroniczny rejestr dowodów osobistych. Dzięki temu wniosek o wydanie dowodu osobistego będzie można złożyć w dowolnej gminie na terenie całego kraju, niezależnie od miejsca zamieszkania. Nowe dowody będą miały 10-letni termin ważności. Format i wymiary nowego dowodu osobistego pozostaną takie same jak dotychczas. Zmieni się natomiast fotografia, która teraz będzie taka sama jak ta, która obowiązuje w paszportach.

Po 1 marca 2015 roku dotychczasowe dowody osobiste będą ważne i aktualne aż do terminu utraty ich ważności!!! Nie będzie więc konieczności wymiany dokumentów jak miało to miejsce z dowodami książeczkowymi.

(red)


Add a comment
 
Kluby biją się o zawodnika Sparty Gryfice.
poniedziałek, 19 stycznia 2015 09:55

Niektórzy już zdążyli zapomnieć o królu strzelców rozgrywek Młodej Ekstraklasy w barwach Pogoni – Kamilu Zielińskim. „Ziele” ostatnie pół roku spędził we Flocie Świnoujście na wypożyczeniu i jak się okazało, niespełna sto minut w I lidze bez strzelonej bramki wystarczyło, aby być rozchwytywanym przez trzy kluby.
Add a comment

Więcej…
 
Gryfice:Idziemy Razem przyznaje najwyższą pensję Andrzejowi Szczygłowi.
środa, 07 stycznia 2015 11:25

Wysokość pensji burmistrza zależy od woli rady gminy. Takie jest prawo. Na ostaniej sesji radni gminni, skorzystali z tego prawa i zdecydowali o przyznaniu Andrzejowi Szczygłowi możliwie najwyższej pensji, w wysokości blisko 13 tysięcy złotych miesięcznie. Radni zakomunikowali jednocześnie, że po pół roku wrócą do tematu i sprawdzą, czy burmistrz "zasługuje" na tak wysoką pensję. Szczególnie zależy im na programie rozwoju gospodarczego Gryfic oraz ograniczeniem kosztów związanych z zatrudnieniem dwóch wiceburmistrzów: Zbigniewa Chabowskiego i Waldemara Wawrzyniaka.

(red)

 


Add a comment
 
Wybory 2014: Sać starostą. Platforma bierze całą władzę.
środa, 03 grudnia 2014 12:17

Większością czterech głosów Kazimierz Sać z PO, został powołany na funkcję Starosty Gryfickiego. Do Zarządu Powiatu Gryfickiego weszli tylo cżłonkowie PO ( Ireneusz Wojciechowicz, Józefa Domański, Janusza Ławruszko i Stanisław Wojsznis ).  Przewodniczącym i wiceprzewodniczącym Rady Powiatu też są działacze Platformy Obywatelskiej ( Marek Gołuchowski i Jan Trafny ).

Niepewny los w partii czeka radnego PO Ryszarda Chmielowicza, który był kandydatem opozycji na starostę wbrew decycji Zarządu PO i Rady Powiatu PO.

(red)


Add a comment
 
Platforma Obywatelska rekomenduje Sacia na Starostę i Gołuchowskiego na Przewodniczącego Rady Powiatu.
środa, 19 listopada 2014 22:36

Powiatowy Zarząd Platformy Obywatelskiej na dzisiejszym posiedzeniu, podjął uchwałę o utworzeniu koalicji z Komitetem Idziemy Razem w Radzie Powiatu Gryfickiego. Poza tym członkowie zarządu zarekomendowali na Starostę Gryfickiego Kazimierza Sacia, a na stanowisko Przewodniczącego Rady Powiatu Marka Gołuchowskiego.

Zarząd zaapelował również do wszystkich członków PO w powiecie, o udzielenie aktywnego wsparcia kandydatom na burmistrza Gryfic Stanisławowi Hołubczakowi, Trzebiatowa Sławomirowi Ruszkowskiemu i Płotów Marianowi Malińskiemu. Uchwały zostały przegłosowane jednogłośnie.

(red)

 


Add a comment
 
Znamy radnych Rady Powiatu Gryfickiego.
środa, 19 listopada 2014 10:51

Znamy już nazwiska wszystkich radnych Rady Powiatu Gryfickiego. W porównaniu z naszymi piewszymi niepotwierdzonymi informacjami doszło do dwóch zmian. PiS wprowadził jednego radnego, Grzegorza Burczę,  kosztem PSL- u, który stracił jednego radnego, Sławomira Sidora oraz Jacek Zdancewicz z Idziemy Razem wyprzedził dotychczasowego radnego Marcina Niźniowskiego i to on będzie zasiadał w radzie. Oto radni Rady Powiatu Gryfickiego:

 

Kazimierz Sać KW PS Idziemy Razem,

Janusz Ławruszko KW PS Idziemy Razem,

Józef Gandurski KW Idziemy Razem

Ryszard Maliński KW PS Idziemy Razem

Leszek Stuła KW PS Idziemy Razem

Jacek Zdancewicz KW PS Idziemy Razem,

 

Ryszard Chmielowicz KW PO RP

Łukasz Czyrny KW PO RP

Józef Domański KW PO RP

Marek Gołuchowski KW PO RP

Jan Trafny KW PORP

Stanisław Wojsznis KW PO RP

 

Wiesław Szydlik PSL

Waldemar Wawrzyniak PSL

Grzegorz Szafrański KW PSL

Lilia Przybysławska KW PSL

 

Danuta Pol KW Wspólny Samorząd

Zbigniew Chabowski KW Wspólny Samorząd

 

Grzegorz Burcza KW PIS

 

(red)

 


Add a comment
 
Wybory 2014: Idziemy Razem i PO wygrywają wybory do Powiatu Gryfickiego.
poniedziałek, 17 listopada 2014 20:26

Oficjalnych wyniki nie zostały jeszcze opublikowane, jednak z informacji jakie posiadają sztaby wyborcze wynika, że zwycięzcami wyborów do Rady Powiatu Gryfickiego są dwa ugrupowania: Idziemy Razem i Platforma Obywatelska, które zdobyły po sześć mandatów. Razem dysponują bezwzględną większością zdolną wyłonić Zarząd i powołać Starostę.

Najprawdopodobniej nowymi radnymi zostali: Kazimierz Sać z IR, Janusz Ławruszko IR, Marcin Niźniowski IR, Ryszard Maliński IR, Leszek Stuła IR, Józef Gandurski IR oraz z PO: Ryszard Chmielowicz, Łukasz Czyrny, Stanisław Wojsznis, Marek Gołuchowski, Józef Domański oraz Jan Trafny.

Jeżeli nasze informacj sie potwierdzą natruralnym kandydatem na starostę będzie zapewne Kazimierz Sać, który był wspólnym kandydatem tych dwóch ugrupowań na to stanowisko jeszcze przed wyborami.

(red)


Add a comment
 
Prawybory 2014: Młodzież wybrała nowego burmistrza Gryfic. 55 % za Hołubczakiem.
czwartek, 13 listopada 2014 15:37

Gdyby wybory odbyły się dzisiaj, na trzy dni przed oficjalnym terminem wyborów samorządowych a wyborcami byłaby młodzież gryfickich szkół ponadgimnazjalnych to doszłoby do zmiany na stanowisku burmistrza Gryfic. Zdecydowana większość młodych ludzi zagłosowała bowiem na Stanisława Hołubczaka z Idziemy Razem. Nie było drugiej tury.


Add a comment
Więcej…
 
Wybory 2014. Hołubczak: Nie zamierzam nikogo zwalniać. Czas skończyć z miastem strachu.
wtorek, 04 listopada 2014 16:52


Daję słowo honoru, nie zamierzam nikogo zwalniać, nie dajcie się oszukać i zastraszyć – grzmiał oburzony Stanisław Hołubczak. Dziś spotkał się z dziennikarzami przed bramą Zakładu Gospodarki Komunalnej w Gryficach. Była to pierwsza konferencja prasowa któregokolwiek polityka z Gryfic.

Stanisław Hołubczak, kandydat na burmistrza Gryfic z KW PS Idziemy Razem wystosował list otwarty do mieszkańców Gryfic. Według niego jest to odpowiedź na pomówienia i oszczerstwa pod adresem jego osoby, jakie w ostatnim czasie są publikowane w mediach przez Andrzeja Szczygła. Sprawa dotyczy spotu telewizyjnego, w którym Andrzej Szczygieł „straszy” pracowników jednostek budżetowych „kandydatem na burmistrza który zamierza po wyborach zlikwidować bądź pozwalniać pracowników między innymi ZGK”. Rzekome zwolnienia miałyby dotyczyć również pracowników Gryfickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Urzędu Miejskiego i innych jednostkach organizacyjnych gminy Gryfice.

To nie prawda – stwierdził Hołubczak - Czas najwyższy skończyć z tym zastraszaniem pracowników, ich rodzin i mieszkańców naszej gminy – mówił podczas spotkania z mediami Stanisław Hołubczak – w naszej ojczyźnie okres zastraszania zastraszania i represji już dawno został zakończony, teraz wreszcie nadszedł czas na zakończenie tych paskudnych działań – dodał - Andrzej Szczygieł nie troszczy się o uczciwych pracowników, a jedynie o kolesi którzy zarabiają ogromne pieniądze, po kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie- mówił Stanisław Hołubczak zapewniając, że jego program wyborczy jest korzystny dla wszystkich mieszkańców gminy Gryfice, a głównym jego celem jest stworzenie wraz z Powiatem Gryfickim 1000 nowych miejsc pracy.

 

(K.A)

 


Add a comment
 


Strona 1 z 74

 

 

Usługi komunalne

Opieka medyczna

Partnerzy

Prasa lokalna