28/11/15
Reklama
Trzebiatów: Celem było wyeliminowanie Ruszkowskiego. Przynaje Matusewicz.
środa, 18 listopada 2015 09:35


Przepraszam Sławomira Ruszkowskiego za to, że w trakcie Kampanii Wyborczej w roku 2010 wprowadziłem w błąd mieszkańców gminy Trzebiatów podając i rozpowszechniając nieprawdziwe informacje o jego osobie oraz działalności jako Burmistrza Trzebiatowa. Podawane przeze mnie i mój komitet wyborczy informacje, formułowane zarzuty i oskarżenia nie miały wiele wspólnego z rzeczywistością. Były rozpowszechniane i powtarzane świadomie i celowo. Zamiarem takiego działania było jedynie zdyskredytowanie osoby Sławomira Ruszkowskiego, by wyeliminować przeciwnika w wyborach na Burmistrza Trzebiatowa. Zdzisław Matusewicz

Takiej treści oświadczenie pojawiło się w większości mediów w naszym powiecie. Jest to wynik ugody do jakiej doszło w przeciągającym się od lat postepowaniu przed Sądem Rejonowym z powództwa Sławomira Ruszkowskiego.

Obecny burmistrz Trzebiatowa Zdzisław Matusewicz przyznaje, że poprostu oczerniał swego kontrkandydata po to, by wygrać wybory. Przyznaje, że rozpowszechniał nieprawdziwe informacje na jego temat. Przyznaje, że robił to celowo. Przyznaje, że robił to wszystko by "załatwić" swojego konkurenta.

"Spowiedź" Matusewicza, nie cofnie wyniku wyborczego. Matusewicz jest dziś burmistrzem Trzebiatowa. Burmistrzem, który swój fotel zawdzięcza kłamstwu. Warto o tym pamiętać, gdy wypowiada się na temat swoich przeciwników.

(jar)


Add a comment
 
Wybory 2015: Platforma przegrywa w Polsce. U nas wygrywa Oświęcimski.
środa, 28 października 2015 11:29

Mieszkańcy Powiatu Gryfickiego od lat prezentują podobne poglądy. Umiarkowane, unikające agresji, bliższe ideałom centrowym niż skrajnym. Dlatego inaczej niż w kraju w naszym powiecie wygrała Platforma Obywatelska osiągając prawie 34 % głosów.

Na drugim miejscu z wynikiem blisko 10 % niższym niż w kraju uplasował się PiS. Na trzecim z mocnym 10 % PSL. Dobre wyniki Platformy i PSL to zasługa mocnych liderów Konstantego Tomasza Oświęcimskiego oraz Zygmunta Dziewgucia, słaby wynik PiS to również efekt słabości lokalnych struktur tej partii.

Niezależnie od wyników wyborów poszczególnych kandydatów, nie ulega wątpliwości, że pozabierali sobie głosy i w efekcie po raz pierwszy od blisko dekady nasz region nie będzie miał swojego reprezentanta w Sejmie. Nie pomogła też frekwencja dużo niższa niż w Polsce, bo tylko 39,9%. Fakt jest taki, że ci którzy zostali w domach, zagłosowali za kandydatami spoza regionu i może to niestety mieć wpływ na tempo rozwoju naszego powiatu.

(jar)

 
Add a comment
 
Gmina Trzebiatów: RMF FM o skandalu w Rogowie. Zamiast muzeum - dyskoteka techno.
piątek, 18 września 2015 10:06

Zabytkowe samoloty z Rogowa pod Kołobrzegiem mają zniknąć. Zamiast muzeum, w przedwojennym hangarze Niemcy chcą urządzić największą w regionie dyskotekę techno. Koło hangaru chcą wybudować osiedle ekologicznych domów.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zamiast-muzeum-dyskoteka-techno-niemcy-chca-kupic-zabytkowy-,nId,1887054#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 

Zabytkowe samoloty z Rogowa pod Kołobrzegiem mają zniknąć. Zamiast muzeum, w przedwojennym hangarze Niemcy chcą urządzić największą w regionie dyskotekę techno. Koło hangaru chcą wybudować osiedle ekologicznych domów. O tej skandalicznej sprawie poinformowało RMF FM.

W przedwojennym obiekcie w nadmorskim Rogowie od dekady działa fundacja, która tworzy tu kolekcję militariów. Zbiera przede wszystkim samoloty. Ma 5 własnych kompletnych maszyn i całą masę pochodzących z zabytkowych maszyn części. Swoje eksponaty lokuje tu Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

Teraz fundacja i muzeum w Rogowie przebywają nielegalnie. Rok temu, jak mówi prezes fundacji Fort Rogowo Mirosław Huryn, władze gminy Trzebiatów wypowiedziały umowę dzierżawy. Powody były zaskakujące. Otóż nie mieliśmy zezwolenia pisemnego na użyczenie terenu pod obóz harcerski, który w Rogowie rozbijał się od 4 lat za zgodą władz gminy. Do tego użyczyliśmy powierzchni biurowej organizatorom niemieckiego festiwalu techno - mówi. Festiwal również odbywa się za "błogosławieństwem" władz Trzebiatowa. Trzeci zarzut dotyczył tego, że prezes fundacji Fort Rogowo zamieszkuje na terenie obiektu. On sam, jak mówi, pilnuje muzeum i jego majątku. Robi tak od 10 lat.

Rok temu terenem w Rogowie zainteresowali się Niemcy, którzy od kilku lat nad Bałtykiem organizują festiwal techno. Przyjeżdżają na niego głównie goście zza zachodniej granicy. Spółka organizująca festiwal wyraziła zainteresowanie przejęciem obiektu zajmowanego przez muzeum i, jak twierdzą, lepszym jego zagospodarowaniem. W planach mają m.in. otworzenie tu największej w tej części Polski dyskoteki techno, która miałaby przyciągać fanów tej muzyki nie tylko raz w roku, ale co dwa tygodnie. Złożony w urzędzie miasta w Trzebiatowie biznesplan zakłada też utworzenie w części hangaru wystawy motyli. Obok powstałyby ekologiczne budynki mieszkalne. Pod koniec września mija 10 lat odkąd gmina Trzebiatów po preferencyjnej cenie kupiła teren w Rogowie od Agencji Mienia Wojskowego. Dopiero po upływie okresu ochronnego nieruchomość można sprzedać lub zacząć wykorzystywać komercyjnie.

Żeby przyspieszyć wyprowadzkę muzeum z Rogowa, gmina naliczyła kary: za bezumowne zajmowanie obiektu - 150 tys. złotych, zaległy podatek od nieruchomości za 6 lat wstecz - prawie pół miliona. Sprawa trafiła do sądu, bo fundacji nie stać na zapłacenie takich kwot, zwłaszcza, że zgodnie z umową wszelkie zarobione pieniądze inwestują w remont hangaru i renowację eksponatów. Nie stać ich też na wyprowadzkę. Jej koszt oszacowano na pół miliona złotych. O ile w ogóle znalazłoby się miejsce na przeniesienie tam zbiorów.

W negocjacje z władzami Trzebiatowa zaangażowało się starostwo z Kołobrzegu, któremu podlega Muzeum Oręża Polskiego. Burmistrz Trzebiatowa Zdzisław Matusewicz napisał na swoim Facebooku: W tej chwili wspólnie z zainteresowanymi stronami, również z Niemiec i Powiatu Kołobrzeskiego prowadzimy dialog i zastanawiamy się wspólnie nad kierunkami rozwoju tego obszaru. Będący w posiadaniu Gminy Trzebiatów obiekt jest jednym ze strategicznych punktów w naszej Gminie, nad którym w tej chwili intensywnie pracujemy w ramach kilku programów.

Prowadząca muzeum w Rogowie fundacja zapowiada, że będzie się w sądzie domagać anulowania umowy dzierżawy.

Więcej o sprawie na portalu RMF 24


 

 


Add a comment
 
Powiat gryficki: Porażka referendum. Nie pomógł kandydat na senatora.
wtorek, 08 września 2015 09:13

Referendum okazało się frekwencyjną porażką. Polacy nie poszli do urn. Podobnie mieszkańcy powiatu gryfickiego. Tylko 6,98 % uprawnonych zdecydowało się wyrazić swoje zdanie na temat trzech pytań zaproponowanych przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Wynik jest o prawie jeden procent niższy niż w Polsce. Nie pomogło nawet zaangażowanie burmistrza Trzebiatowa ( kandydata komietetu związanego z KUKIZEM na senatora ), który rozdawał ulotki wzywające do głosowania w referendum, promując sztandarowy projekt JOW. W gminie, której jest włodarzem, frekwencja była nawet niższa niż w Polsce.

Spośród blisko trzech i pół tysiąca osób które zdecydowały się w ten deszczowy dzień odwiedzić komisje, zdecydowana więszość, bo aż 82.65 % opowiedziała się za JOW-ami. Tylko 13.22% chce by podatnicy finasowali partie polityczne a 92,42% opowiedziała się korzystnymi zmianami dla podatników. Szczególnie ineteresująca wydaje się odpowiedź na ostatnie pytanie, wynika bowiem z tego, że ponad 7 % zagłosowało, by wątpliwości podatkowe rozstrzygano na korzyść urzędów skarbowych...

(red)

 

 


Add a comment
 
Plaża w Gryficach? Tak, przy Gryf Arenie.
piątek, 24 lipca 2015 08:50

Plaża w Gryficach??? Czemu nie. Okazuje się, że wystarczy pomysł i trochę pracy, by gryficzanie również mogli się poczuć jak turyści w Rewalu. Choć jednego nawet najlepsi animatorzy nie są w stanie zapewnić....morza. Mimo to warto dziś zabrać klapki, wiaderko i łopatki i z najmłodszymi odwiedzić Gryf Arenę. Organizatorzy zapewniają góry piachu, leżaki, dobrą muzykę na żywo, turnieje, gry i zabawy dla najmłodszych. Oprócz tego na placu przed Areną powstanie miasteczko z dmuchańcami.

(red)


Add a comment
 
Wakacje w Gryf Arenie. Hala czeka na zgłoszenia.
czwartek, 16 lipca 2015 09:03

Hala widowiskowo-sportowa Gryf Arena z myślą o najmłodszych, spędzających wakacje w powiecie gryfickim przygotowała serię zawodów sportowych, które cyklicznie odbywać się będą w hali.Zawody pod hasłem „Aktywne wakacje w mieście – sportowe lato z Areną” odbywać się będą co tydzień, w każdą środę, od 22 lipca do 12 sierpnia. Pierwszy turniej, w tenisie stołowym odbędzie się 22 lipca, tydzień później – 29 lipca odbędzie się turniej koszykówki streetball, 5 lipca natomiast przewidziane są zawody w Getbol czyli piłkę nożną 1 na 1, a 12 sierpnia odbędzie się rywalizacja w badmintona.

Zapisy, oraz dodatkowe informacje można uzyskać w biurze numer 2 Gryf Areny, bądź wysyłając wiadomość prywatną na nasz facebookowy profil lub mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Zapisywać się można do dnia turnieju. Zawody będą rozpoczynać się o godzinie 11.

źródło Gryf Arena


Add a comment
 
Nowa gazeta w kioskach. Gryficki Express Regionalny jak FAKT, tyle że z Gryfic.
środa, 24 czerwca 2015 13:40

Na gryfickim rynku pojawiła się nowa gazeta, Gryficki Express Regionalny. Tygodnik, ma się ukazywać w każdą środę. Składem przypomina ogólnopolskie dzienniki, ale nie tylko, również doborem materiałow wpisuje się w format Faktu czy Superexpressu, z tą różnicą, że opisuje sparwy i problemy mieszkańców Gryfic, Trzebiatowa czy Płotów.

Nowa gryficka gazeta zastąpiła na rynku Kurier Gryficki oraz Gazetę Gryficką. Express w przeciwieństwie do gazet, które funkcjonowały na naszym rynku, nie jest bezpłatny. Można go kupić w większości kiosków i punktów detalicznych na terenie całego powiatu za 2,50 zł.

Dotychczas ukazały sie trzy numery, jak twierdzi wydawca Tomasz Krupecki, zainteresowanie jest ogromne. Do każdego numeru dołączony jest program telewizyjny na cały tydzień.

(red)


Add a comment
 
Odeszła Iwonka Borkowska.
poniedziałek, 08 czerwca 2015 08:27

Odeszła Iwonka Borkowska. Prawdziwa, z krwi i kości gryficka dziennikarka. Związana od lat z gryfickim Radiem Plus. Prze lata prowadziła ciekawe, rzetelne dyskusje z lokalnymi politykami, działaczami społecznymi, ciekawymy osobowościami. Bardzo często do studia zapraszała młodych ludzi, uczyła ich zawodu, który sama kochała. Była nie tylko dziennikarką, ale i osobowością. Dzięki znakomitemu warsztatowi językowemu oraz wysokiemu poziomowi kultury, była gospodarzem festiwali, gal, konkursów czy imprez charytatywnych.

Żegnamy Cię Iwonko ze ściśniętym sercem. Środowisko dziennikarskie utraciło wielkiego sojusznika przyjaznych, bliskich lokalnym sprawom, otwartych mediów. Spoczywaj w pokoju.

(redakcja rega24 )


Add a comment
 
Gryficzanin może zostać jednym z najważniejszych urzędników w Polsce.
piątek, 29 maja 2015 07:18

Adam Bodnar, gryficzanin ( urodzony w Trzebiatowie ) od lat związany z Helsińską Fundacją Praw Człowieka i Obywatela, jest wymieniany jako główny kandydat na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Na fejsbuku ruszyła włąśnie akcja ADAM BODNAR NA RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH. Autorzy w ten sposób chcą w sposób aktywny wpłynąć na decycję parlamentu.

Przygotowujemy się do przedstawienia kandydatury dra Adama Bodnara wszystkim 460 posłankom i posłom jako obywatelskiego kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich.
Planujemy wysłanie listu organizacji pozarządowych, za którym pójdzie akcja wysyłania maili przez osoby indywidualne. Spodziewamy się, że ta akcja ruszy 8 czerwca. Natomiast do 4 czerwca można przesłać deklarację zainteresowania złożeniem podpisu jako organizacja i otrzymać link do treści listu podpisywanego przez organizacje. Adres do wyrażenia zainteresowania jest następujący: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Postaramy się o sprawne przesyłanie odpowiedzi.

Adam Bodnar osobiście jest zaangażowany w ochronę praw i wolności jednostki od wielu lat. Człowieka z pasją i ideą, pomysłami i bardzo wysokimi kompetencjami przywódczymi.
Przede wszystkim jednak cenimy jego niezależność, umiejętność obrony własnego zdania oraz wpływania na władzę, a także kształtowania debaty publicznej.
Swoje zdolności w tej sprawie udowodnił wielokrotnie, zajmując się konsekwentnie zagadnieniami o najpoważniejszym ciężarze gatunkowym dotyczącymi działalności służb specjalnych, oraz przejrzystości władzy, jak również sprawami dotyczącymi zwyczajnych, codziennych trosk i naruszeń praw przez policję, sądy, administrację publiczną czy organy podatkowe.

Cenimy także jego umiejętności prawnicze, pozwalające na kierowanie licznym działem prawnym Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz zaangażowanie w liczne precedensowe sprawy sądowe prowadzone w kraju i za granicą.

Pół tysiąca osób zadeklarowało swój udział w akcji wsparcia dla Bodnara. Nasza redkacja obiera patronatem pomysł, będziemy informowac na bieżąco o postępach w zbieraniu podpisów.

(red)


Add a comment
 
Wybory prezydenckie: Wygrywa Andrzej Duda. U nas lepszy Komorowski. Niższa frekwencja niż w kraju.
środa, 27 maja 2015 08:25

Andrzej Duda wygrał wybory, został Prezydentem Polski. Gdyby jednak o przyszłości Polski mieli decydować mieszkańcy naszego powiatu to prezydetem nadal byłby Bronisław Komorowski.

Na Komorowskiego zagłosowało ponad 14 tysięcy wyborców co stanowiło  59,08 % głosujących a na Andrzeja Dudę zagłosowało 9793 uprawnionych do głosowania. Bastionami Komorowskiego okazały się gminy: Rewal 62,27% oraz Gryfice 60,66%, najwięcej głosów Duda uzyskał w Karnicach 46,29% oraz w Płotach 46,15%.

Największym zaskoczeniem okazała się niska frekwencja. W porównaniu ze średnią krajową była o ponad 7% niższa. W całej Polsce do urn wyborczych wybrało się 55,35 % uprawnionych do głosowania, w naszym powiecie głosowało 48,10%.

(jar)


Add a comment
 
Gra Bieczynem. Oświadczenie Marka Gołuchowskiego.
piątek, 22 maja 2015 08:32

To już stało się tradycją. Co wybory, mieszkańcy Bieczyna protestują. Protestują niezależnie od tego co w sprawie drogi się dzieje. Czy jest to zatem protest sterowany? Komu zależy na "zadymie"?

Publikujemy oświadczenie Marka Gołuchowskiego, radnego powiatowego i przewodniczącego Rady Powiatu Gryfickiego w sprawie tzw."drogi bieczyńskiej"

Szanowni Państwo bardzo żałuję ,że nie przekazano Państwu informacji ,że w dniu dzisiejszym w godzinach rannych zarząd powiatu gryfickiego, jednomyślnie przegłosował decyzję o ogłoszeniu przetargu na wykonanie drogi do Bieczyna w ramach środków zabezpieczonych przez powiat i pozostałe jednostki samorządu terytorialnego w wysokości ok 700tys zł, środki z powiatu zostaną zabezpieczone w budżecie uchwałą, która głosowana będzie dnia 26 maja na najbliższej sesji rady, szkoda, że nikt z osób będących w dniu dzisiejszym na pikiecie w Bieczynie nie przekazał tej informacji mieszkańcom a wiem ,że były tam osoby ,które tę wiedzę posiadały.

źródło:FB


Add a comment
 


Strona 1 z 75

 

 

Usługi komunalne

Opieka medyczna