22/05/15
Reklama
Gra Bieczynem. Oświadczenie Marka Gołuchowskiego.
piątek, 22 maja 2015 08:32

To już stało się tradycją. Co wybory, mieszkańcy Bieczyna protestują. Protestują niezależnie od tego co w sprawie drogi się dzieje. Czy jest to zatem protest sterowany? Komu zależy na "zadymie"?

Publikujemy oświadczenie Marka Gołuchowskiego, radnego powiatowego i przewodniczącego Rady Powiatu Gryfickiego w sprawie tzw."drogi bieczyńskiej"

Szanowni Państwo bardzo żałuję ,że nie przekazano Państwu informacji ,że w dniu dzisiejszym w godzinach rannych zarząd powiatu gryfickiego, jednomyślnie przegłosował decyzję o ogłoszeniu przetargu na wykonanie drogi do Bieczyna w ramach środków zabezpieczonych przez powiat i pozostałe jednostki samorządu terytorialnego w wysokości ok 700tys zł, środki z powiatu zostaną zabezpieczone w budżecie uchwałą, która głosowana będzie dnia 26 maja na najbliższej sesji rady, szkoda, że nikt z osób będących w dniu dzisiejszym na pikiecie w Bieczynie nie przekazał tej informacji mieszkańcom a wiem ,że były tam osoby ,które tę wiedzę posiadały.

źródło:FB


Add a comment
 
Wybory prezydenckie 2015: W powiecie gryfickim wygrywa Komorowski.
wtorek, 12 maja 2015 09:52

Pierwszą turę wyborów prezydenckich w powiecie gryfickim wygrał, z dużą przewagą nad drugim kandydatem, Bronisław Komorowski (PO) zdobywając 42,42% głosów. Za nim z 26,61 % głosów uplasował się Andrzej Duda (PiS) a na trzecim miejscu rewelacja tych wyborów Paweł Kukiz, na którego zagłosowało 20,75% mieszkańców naszego powiatu.

(red)


Add a comment
 
Nie żyje była burmistrz. Prokuratura ma wątpliwości czy był to wypadek.
sobota, 09 maja 2015 06:56

Nie żyje była burmistrz Trzebiatowa, a także radna Rady Powiatu Gryfickiego w latach 2010 – 2014. Okoliczności śmierci bada Prokuratura Rejonowa w Gryficach. Jak poinformował lokalny portal gryfickie.info radna próbowała przejść przez ogrodzenie własnej posesji, raniąc się śmiertelnie o jeden z elementów.

Tragiczne zdarzenie potwierdził "Gazecie Wyborczej" prokurator rejonowy z Gryfic Krzysztof Mejna - Prowadzimy czynności w tej sprawie - wyjaśnia prok. Mejna. Wstępne ustalenia policji i oględziny przeprowadzone na miejscu przez prokuratora nie dały odpowiedzi na pytanie o przyczynę śmierci. Dlatego śledczy zlecili już zakładowi medycyny sądowej przeprowadzenie sekcji zwłok Doroty K. Śmierć byłej pani burmistrz może być nieszczęśliwym wypadkiem, ale na razie nie można wykluczyć udziału osób trzecich. Wszczęcie postępowania przez prokuratora samo w sobie oznacza, że mamy wątpliwości dowodowe - stwierdza Mejna. Szef prokuratury rejonowej nie chce rozwijać tego wątku. Nie zdradza, czy policja ustaliła już świadków zdarzenia itd.

Dorota Klimowicz pełniła funkcję burmistrza w trzebiatowskim samorządzie w latach 1998 – 2000. Po dwóch latach rządzenia, musiała oddać stanowisko, gdy rada nie udzieliła jej absolutorium. Przez kolejne lata próbowała sił w walce o burmistrzowski fotel. Ale bezskutecznie. W latach 2010 – 2014 została radną Powiatu Gryfickiego.

źródło:

( Gazeta Wyborcza, gryfickie.info)


Add a comment
 
Gryfice: Piłkarze Dumy Pomorza zrobili show na Gryf Arenie.
piątek, 24 kwietnia 2015 09:25

Murayama, Hernani, Koj, Obst i Murawski - to ze zdjęciami i autografami tych zawodników Pogoni Szczecin, szczęsliwi kibice Dumy Pomorza wychodzili z Gryf Areny. To właśnie w gryfickiej hali widowiskowo sportowej, doszło wczoraj do spotkania kibiców, w tym szczególnie juniorów szkółki piłkarskiej Sparty Gryfice, z zawodnikami Pogoni Szczecin.

Powodem było przekazanie wielkiego misia z autografami całej drużyny, wylicytowanego przez dr Arkadiusza Szekietę podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Gryf Arenie.

Piłkarze wręczyli miśka Zarządcy Gryf Areny Przemysławowi Kowalewskiemu po czym przeprowadzili wśród młodcyh kibiców test wiedzy o historii Dumy Pomorza. "Piątka" oraz nagroda, a nie raz, "selfi" z piłkarzem Pogoni sprawiała wyjątkową radość podopiecznym Sparty Gryfice.

Jeszcze więcej satysfakcji sprawił mecz ekstraklasowych piłkarzy z młodymi zawodnikami Sparty Gryfice. Ukoronowaniem wizyty była chwila dla kolekcjonerów autografów. Piłkarze cierpliwie podpisywali zdjęcia, pozowali do zdjęć i rozmawiali z kibicami.

Klimat, entuzjazm z jakim spotkali się piłkarze Pogoni, zrobił na nich takie wrażenie, że zobowiązali się do powrotu na Gryf Arenę w "mocniejszym" składzie po zakończeniu rozgrywej Ekstraklasy.

(aga)

 

 


Add a comment
 
Trzebiatów: Młodzi uczą się posługiwać karabinem maszynowym.
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 08:57

Uczniowie klas o profilu wojskowo-policyjnym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie uczestniczą w zajęciach programowych ze szkolenia wojskowego, które odbywają się na terenie jednostki wojskowej 3. Batalionu Zmechanizowanego Legii Akademickiej w Trzebiatowie.

W ramach zajęć strzeleckich, uczniowie doskonalą znajomość składania i rozkładania broni strzeleckiej oraz umiejętność zajmowania stanowiska ogniowego z karabinem maszynowym. Natomiast w ramach zajęć ze szkolenia taktycznego młodzież zapoznaje się z rozmieszczeniem żołnierzy drużyny zmechanizowanej w BWP1 oraz praktycznym zajmowaniem wyznaczonego miejsca w wozie bojowym. Program szkolenia obejmuje również zajęcia sprawnościowe, które kończą się sprawdzianem kondycji fizycznej. Cykl spotkań szkoleniowych prowadzą żołnierze zawodowi oraz prof. mjr Ryszard Wroński nauczyciel przysposobienia wojskowego i edukacji dla bezpieczeństwa w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie.


Add a comment
 
Gryfice: Kamiński wygrał dwoma głosami.
poniedziałek, 13 kwietnia 2015 08:43

Powtórkę wyborów do gryfickiej Rady Miasta wygrał Paweł Kamiński, wyprzedził dwoma głosami Janusza Kaczmarka. Oto wyniki wyborów w Okręgu 10.

P. Kamiński 93
J. Kaczmarek 91
B. Zemska 37
W. Tatar 30
J. Omelańska 5
Z. Jasińska 0

(red)


Add a comment
 
Gryfice: Czy Kaczmarek obroni mandat radnego? Wybory w niedzielę.
piątek, 10 kwietnia 2015 11:46

Czy Janusz Kaczmarek z Idziemy Razem obroni mandat radnego rady miejskiej w Gryficach okaże się w najbliższą niedzielę, kiedy to dojdzie do powtórki wyborów samorządowych w okręgu wyborczym nr 10.

Wybory zostaną powtórzone ponieważ sąd swierdził, że doszło do nieprawidłowośc podczas wydawania kart do głosowania. Dnia 16 listopada 2014. podczas wyborów samorządowych, komisja  błędnie wydała  karty z kandydatem na funkcję radnego gminy Gryfice z okręgu  nr 10 w okręgu nr 9. Z powodu tej pomyłki, ujawnionej przez przez Pawła Kamińskiego, Sąd Okręgowy oraz Sąd Apelacyjny w Szczecinie, zgodnie orzekł o konieczności powtórzenia wyborów. Wojewoda Zachodniopomorski ostatecznie wyznaczył termin powtórki na dzień 12 kwietnia 2015 r. Zgodnie z zarządzeniem, w okręgu wyborczym nr 10, odbędą się ponowne wybory do Rady Miejskiej, podczas których wybrany zostanie jeden kandydat na radnego.

( red, gryfickie.info)


Add a comment
 
Wesołych Świąt Wielkanocnych.
niedziela, 05 kwietnia 2015 00:00

Spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych miłości i rodzinnego ciepła, oby skrzydła wiary przykryły kamienie zwątpienia i uniosły serca ponad przemijanie - wszystkim czytelnikom portalu Rega24.pl.

życzy

Agnieszka Kublicka-Kowalewska

Redaktor Naczelna


Add a comment
 
Powiat gryficki: Przebadają kilka tysięcy osób za pieniądze Norwegów.
piątek, 27 marca 2015 09:30

Powiat Gryficki przystępuje do realizacji projektu: „Wiem, dlatego działam – program profilaktyki chorób układu krążenia dla powiatu gryfickiego”. Badanie w całości będą realizowane w ramach dofinansowania w kwocie 1 997 873  PLN pochodzącego z funduszy norweskich.

Celem projektu jest podniesienie świadomości mieszkańców powiatu gryfickiego w zakresie czynników ryzyka powodujących choroby układu krążenia oraz sposobach ich ograniczania, zwiększenie dostępności do świadczeń medycznych dzięki przeprowadzonym badaniom. Działania skierowane zostaną do ogółu społeczeństwa, w tym do osób wieku od 6-20 lat oraz powyżej 35 roku życia.

W ramach projektu przewidziano:

Organizację w szkołach  „Warsztatów – wiem co jem”; dla uczniów w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w zakresie zdrowego odżywiania z dietetykiem. Działania będą służyć zmniejszeniu występowania czynników ryzyka już od najmniejszych lat, a w szczególności w zakresie dbania o zdrową, zbilansowaną dietę, aktywność fizyczną. Warsztaty będą dostosowane do poziomu wiekowego grupy. Uzasadnieniem podnoszenia wiedzy i świadomości wśród uczniów w zakresie zdrowego stylu życia zaplanowano zakup wag dla każdej ze szkół w ramach akcji „Waga w każdej szkole” – skuteczna profilaktyka w zakresie walki z otyłością nie odbędzie się bez systematycznego kontrolowania wagi jej zmian w odniesieniu do norm i przyjętego planu leczenia. W celu zwiększenia „siły oddziaływania” działań podjętych przez dietetyka na warsztatach z dziećmi zaplanowano spotkania specjalistów dietetyków z rodzicami. Kontynuacją działań w zakresie promocji zdrowego stylu życia są spotkania z trenerami fitness. Pokazy zorganizowane będą w każdej szkole na salach gimnastycznych.

Organizację pikników „Żyj zdrowo”; - namioty konsultacji dietetyków, namioty badań wstępnych: ankieta ryzyka, pomiary fizykalne, wskaźnik BMI, pomiar ciśnienia, EKG, pokazy ćwiczeń, stoiska ze zdrową żywnością, pokazy przyrządzania zdrowej żywności i prezentacja przepisów.

Badania profilaktyczne w zakresie otyłości i chorób układu krążenia - badania podstawowe (wywiad i badania fizykalne), badania biochemiczne, badania EKG, badania UKG.

Więcej informacji na temat projektu i terminów eventów można uzyskać na stronie internetowej: www.wiemdlategodzialam.pl i www.gryfice.pl. Projekt jest dofinansowany w ramach programu PL 13 „Ograniczenia nierówności w zdrowiu” wsparcie udzielone z funduszy norweskich, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii.

 

źródło:Powiat Gryficki


Add a comment
 
Trzebiatów: Młodzież „Herberta” pamiętała o Żołnierzach Wyklętych.
piątek, 13 marca 2015 11:03


Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Z. Herberta w Trzebiatowie uczciła Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych czynnie włączając się w obchody święta narodowego.

Uczniowie pierwszej klasy wojskowo-policyjnej w czwartek udali się do Kołobrzegu, gdzie zwiedzali muzeum Oręża Wojska Polskiego oraz  uczestniczyli w lekcji historii o Żołnierzach Wyklętych przygotowanej przez pracowników muzeum.

W szkolnej auli zorganizowano  wystawę poświęconą bohaterom niezłomnym, piątek był dniem białym poprzez biały strój młodzież oddała hołd bohaterom, każdy uczeń przy wejściu do szkoły otrzymał znaczek Polski Walczącej. Radiowęzeł szkolny w czasie przerw lekcyjnych prezentował piosenki poświęcone niezłomnym. Odbyły się projekcje filmów i pogadanki na temat bohaterów Polski Walczącej. Młodzież przygotowała gazetkę ścienną o naszych bohaterach. 1 marca uczniowie i nauczyciele „Herberta” uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji bieg tropem wilczym, bieg odbył się w Gryficach.

Akcję rozpoczęła msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych. Następnie odbył się bieg, w którym młodzież i nauczyciele brali czynny udział, każdy uczestnik otrzymał na starcie koszulkę z portretem bohatera niezłomnego, a na mecie pamiątkowy medal. Bieg odbył się na dystansie 1963m jest to liczba symbolizująca datę zamordowania ostatniego żołnierza wyklętego. Po zakończeniu biegu w parku odbył się pokaz rekonstrukcji przygotowanej przez Grupę Rekonstrukcji Historycznych „Nałęcz”. Grupa przedstawiła akcję odbicia żołnierzy podziemia z posterunku milicji. Nad całością akcji czuwali uczniowie klasy drugiej wojskowo-policyjnej zabezpieczając teren wokół działań zbrojnych. Opiekunowie młodzieży, pomysłodawcy i współorganizatorzy działań profesor Mariola Akida, major Ryszard Wroński i wychowawca klasy pierwszej Jolanta Mruk.


(Jolanta Mruk)


Add a comment
 
Gryfice: Dobra akcja - "Kilometry dobra"
wtorek, 10 marca 2015 11:53

Organizatorzy akcji "Kilometry dobra", która została objęta przez naszą redakcję patronatem, przysłali nam info dotyczące relaizacji pomysłu.

Pierwszy dzień akcji „Kilometry dobra” w Gryficach mamy już za sobą. Tego dnia podopieczni i pracownicy Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym wyszli na ulice miasta aby kwestować. Przypominamy, że zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego samochodu z podnośnikiem do przewozu osób niepełnosprawnych. Mimo niesprzyjającej pogody wsparło nas wielu ludzi, za co bardzo dziękujemy. Dzięki hojności darczyńców osiągnęliśmy 14 metrów złotówek, a kolejne metry przed nami.

Przypominamy o kolejnych naszych imprezach i kwestach, a wśród nich m.in.:

- 20 marca – Święto Wiosny: koncert w Gryf Arenie

- 22 marca - piknik na błoniach z Klubem motocyklowym Gryf

- 15 kwietnia – kwesta na ulicach Gryfic z rozdawaniem ulotek i upominków

- 18 kwietnia – warsztaty rękodzielnicze na Sali gimnastycznej przy ul. 3-go maja

- 2 maja – obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną – Plac Zwycięstwa

- 4-30 maja – Występy podopiecznych PSOUU w szkołach powiatu gryfickiego

- 16 maja – PRZEMOL BOXING TEAM – pokaz walk bokserskich

- 31 maja – finał kampanii połączony z biciem rekordu Guinnessa, wspólne obchody Dnia Dziecka z Gryfickim Domem Kultury – Plac Zwycięstwa.

 

Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Maja Krogulecka

Andrzej Tomczyk

PSOUU Koło w Gryficach

 

WSPOMÓŻ NAS SWOJĄ ZŁOTÓWKĄ!!!

- wpłaty do puszek podczas kwest oraz imprez;

- w siedzibie naszego Koła: Gryfice, ul. Pocztowa 4;

- bezpośrednio na konto bankowe Bank PEKAO SA nr konta: 06 1240 3842 1111 0010 2922 7719

(z dopiskiem „Kilometry Dobra”);

- poprzez stronę internetową www.psouugryfice.pl , przelewem internetowym za pośrednictwem serwisu DotPay.


 

 

 


Add a comment
 


Strona 1 z 74

 

 

Usługi komunalne

Opieka medyczna

Partnerzy

Prasa lokalna