1/03/15
Reklama
Od 1 marca mniejsza inwigilacja państwa. Dowody bez meldunku..
środa, 18 lutego 2015 10:55

Od 1 marca 2015 roku będą obowiązywały nowe dowody osobiste. Dokument tożsamości nie będzie już zawierał informacji o adresie zameldowania, kolorze oczu czy wzroście.

Nie będzie też zeskanowanego podpisu posiadacza dowodu osobistego. W myśl przygotowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przepisów,od 2015 roku utworzony będzie elektroniczny rejestr dowodów osobistych. Dzięki temu wniosek o wydanie dowodu osobistego będzie można złożyć w dowolnej gminie na terenie całego kraju, niezależnie od miejsca zamieszkania. Nowe dowody będą miały 10-letni termin ważności. Format i wymiary nowego dowodu osobistego pozostaną takie same jak dotychczas. Zmieni się natomiast fotografia, która teraz będzie taka sama jak ta, która obowiązuje w paszportach.

Po 1 marca 2015 roku dotychczasowe dowody osobiste będą ważne i aktualne aż do terminu utraty ich ważności!!! Nie będzie więc konieczności wymiany dokumentów jak miało to miejsce z dowodami książeczkowymi.

(red)


Add a comment
 
Kluby biją się o zawodnika Sparty Gryfice.
poniedziałek, 19 stycznia 2015 09:55

Niektórzy już zdążyli zapomnieć o królu strzelców rozgrywek Młodej Ekstraklasy w barwach Pogoni – Kamilu Zielińskim. „Ziele” ostatnie pół roku spędził we Flocie Świnoujście na wypożyczeniu i jak się okazało, niespełna sto minut w I lidze bez strzelonej bramki wystarczyło, aby być rozchwytywanym przez trzy kluby.
Add a comment

Więcej…
 
Gryfice:Idziemy Razem przyznaje najwyższą pensję Andrzejowi Szczygłowi.
środa, 07 stycznia 2015 11:25

Wysokość pensji burmistrza zależy od woli rady gminy. Takie jest prawo. Na ostaniej sesji radni gminni, skorzystali z tego prawa i zdecydowali o przyznaniu Andrzejowi Szczygłowi możliwie najwyższej pensji, w wysokości blisko 13 tysięcy złotych miesięcznie. Radni zakomunikowali jednocześnie, że po pół roku wrócą do tematu i sprawdzą, czy burmistrz "zasługuje" na tak wysoką pensję. Szczególnie zależy im na programie rozwoju gospodarczego Gryfic oraz ograniczeniem kosztów związanych z zatrudnieniem dwóch wiceburmistrzów: Zbigniewa Chabowskiego i Waldemara Wawrzyniaka.

(red)

 


Add a comment
 
Wybory 2014: Sać starostą. Platforma bierze całą władzę.
środa, 03 grudnia 2014 12:17

Większością czterech głosów Kazimierz Sać z PO, został powołany na funkcję Starosty Gryfickiego. Do Zarządu Powiatu Gryfickiego weszli tylo cżłonkowie PO ( Ireneusz Wojciechowicz, Józefa Domański, Janusza Ławruszko i Stanisław Wojsznis ).  Przewodniczącym i wiceprzewodniczącym Rady Powiatu też są działacze Platformy Obywatelskiej ( Marek Gołuchowski i Jan Trafny ).

Niepewny los w partii czeka radnego PO Ryszarda Chmielowicza, który był kandydatem opozycji na starostę wbrew decycji Zarządu PO i Rady Powiatu PO.

(red)


Add a comment
 
Platforma Obywatelska rekomenduje Sacia na Starostę i Gołuchowskiego na Przewodniczącego Rady Powiatu.
środa, 19 listopada 2014 22:36

Powiatowy Zarząd Platformy Obywatelskiej na dzisiejszym posiedzeniu, podjął uchwałę o utworzeniu koalicji z Komitetem Idziemy Razem w Radzie Powiatu Gryfickiego. Poza tym członkowie zarządu zarekomendowali na Starostę Gryfickiego Kazimierza Sacia, a na stanowisko Przewodniczącego Rady Powiatu Marka Gołuchowskiego.

Zarząd zaapelował również do wszystkich członków PO w powiecie, o udzielenie aktywnego wsparcia kandydatom na burmistrza Gryfic Stanisławowi Hołubczakowi, Trzebiatowa Sławomirowi Ruszkowskiemu i Płotów Marianowi Malińskiemu. Uchwały zostały przegłosowane jednogłośnie.

(red)

 


Add a comment
 
Znamy radnych Rady Powiatu Gryfickiego.
środa, 19 listopada 2014 10:51

Znamy już nazwiska wszystkich radnych Rady Powiatu Gryfickiego. W porównaniu z naszymi piewszymi niepotwierdzonymi informacjami doszło do dwóch zmian. PiS wprowadził jednego radnego, Grzegorza Burczę,  kosztem PSL- u, który stracił jednego radnego, Sławomira Sidora oraz Jacek Zdancewicz z Idziemy Razem wyprzedził dotychczasowego radnego Marcina Niźniowskiego i to on będzie zasiadał w radzie. Oto radni Rady Powiatu Gryfickiego:

 

Kazimierz Sać KW PS Idziemy Razem,

Janusz Ławruszko KW PS Idziemy Razem,

Józef Gandurski KW Idziemy Razem

Ryszard Maliński KW PS Idziemy Razem

Leszek Stuła KW PS Idziemy Razem

Jacek Zdancewicz KW PS Idziemy Razem,

 

Ryszard Chmielowicz KW PO RP

Łukasz Czyrny KW PO RP

Józef Domański KW PO RP

Marek Gołuchowski KW PO RP

Jan Trafny KW PORP

Stanisław Wojsznis KW PO RP

 

Wiesław Szydlik PSL

Waldemar Wawrzyniak PSL

Grzegorz Szafrański KW PSL

Lilia Przybysławska KW PSL

 

Danuta Pol KW Wspólny Samorząd

Zbigniew Chabowski KW Wspólny Samorząd

 

Grzegorz Burcza KW PIS

 

(red)

 


Add a comment
 
Wybory 2014: Idziemy Razem i PO wygrywają wybory do Powiatu Gryfickiego.
poniedziałek, 17 listopada 2014 20:26

Oficjalnych wyniki nie zostały jeszcze opublikowane, jednak z informacji jakie posiadają sztaby wyborcze wynika, że zwycięzcami wyborów do Rady Powiatu Gryfickiego są dwa ugrupowania: Idziemy Razem i Platforma Obywatelska, które zdobyły po sześć mandatów. Razem dysponują bezwzględną większością zdolną wyłonić Zarząd i powołać Starostę.

Najprawdopodobniej nowymi radnymi zostali: Kazimierz Sać z IR, Janusz Ławruszko IR, Marcin Niźniowski IR, Ryszard Maliński IR, Leszek Stuła IR, Józef Gandurski IR oraz z PO: Ryszard Chmielowicz, Łukasz Czyrny, Stanisław Wojsznis, Marek Gołuchowski, Józef Domański oraz Jan Trafny.

Jeżeli nasze informacj sie potwierdzą natruralnym kandydatem na starostę będzie zapewne Kazimierz Sać, który był wspólnym kandydatem tych dwóch ugrupowań na to stanowisko jeszcze przed wyborami.

(red)


Add a comment
 
Prawybory 2014: Młodzież wybrała nowego burmistrza Gryfic. 55 % za Hołubczakiem.
czwartek, 13 listopada 2014 15:37

Gdyby wybory odbyły się dzisiaj, na trzy dni przed oficjalnym terminem wyborów samorządowych a wyborcami byłaby młodzież gryfickich szkół ponadgimnazjalnych to doszłoby do zmiany na stanowisku burmistrza Gryfic. Zdecydowana większość młodych ludzi zagłosowała bowiem na Stanisława Hołubczaka z Idziemy Razem. Nie było drugiej tury.


Add a comment
Więcej…
 
Wybory 2014. Hołubczak: Nie zamierzam nikogo zwalniać. Czas skończyć z miastem strachu.
wtorek, 04 listopada 2014 16:52


Daję słowo honoru, nie zamierzam nikogo zwalniać, nie dajcie się oszukać i zastraszyć – grzmiał oburzony Stanisław Hołubczak. Dziś spotkał się z dziennikarzami przed bramą Zakładu Gospodarki Komunalnej w Gryficach. Była to pierwsza konferencja prasowa któregokolwiek polityka z Gryfic.

Stanisław Hołubczak, kandydat na burmistrza Gryfic z KW PS Idziemy Razem wystosował list otwarty do mieszkańców Gryfic. Według niego jest to odpowiedź na pomówienia i oszczerstwa pod adresem jego osoby, jakie w ostatnim czasie są publikowane w mediach przez Andrzeja Szczygła. Sprawa dotyczy spotu telewizyjnego, w którym Andrzej Szczygieł „straszy” pracowników jednostek budżetowych „kandydatem na burmistrza który zamierza po wyborach zlikwidować bądź pozwalniać pracowników między innymi ZGK”. Rzekome zwolnienia miałyby dotyczyć również pracowników Gryfickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Urzędu Miejskiego i innych jednostkach organizacyjnych gminy Gryfice.

To nie prawda – stwierdził Hołubczak - Czas najwyższy skończyć z tym zastraszaniem pracowników, ich rodzin i mieszkańców naszej gminy – mówił podczas spotkania z mediami Stanisław Hołubczak – w naszej ojczyźnie okres zastraszania zastraszania i represji już dawno został zakończony, teraz wreszcie nadszedł czas na zakończenie tych paskudnych działań – dodał - Andrzej Szczygieł nie troszczy się o uczciwych pracowników, a jedynie o kolesi którzy zarabiają ogromne pieniądze, po kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie- mówił Stanisław Hołubczak zapewniając, że jego program wyborczy jest korzystny dla wszystkich mieszkańców gminy Gryfice, a głównym jego celem jest stworzenie wraz z Powiatem Gryfickim 1000 nowych miejsc pracy.

 

(K.A)

 


Add a comment
 
Trzebiatów:Matusewicz idzie na wojnę.Konflikt w Rogowie.
poniedziałek, 03 listopada 2014 11:08

 

Matusewicz idzie na wojnę i chce z nami walczyć - taki wpis pojawił się na oficjalnej stronie Fort Rogowo. Jak informują autorzy z Fundacji Fort Rogowo - burmistrz Zdzisław Matusewicz wypowiedział im umowę -  Stan wyjątkowy w Fort-Rogowo ! Burmistrz Trzebiatowa Matusewicz idzie na wojnę i chce z nami walczyć, wypowiadając nam z 14 dniowym terminem wyprowadzki umowę ! Nie mamy zamiaru się poddać bez walki ! Wasze polubienia będą naszymi nabojami ! To prawie 10-lat naszej ciężkiej pracy ! I to wszystko dla zdobycia paru głosów w wyborach ! Pokażmy im to ...oni walczą po naszej stronie !

Na profilu Fortu Rogowo pod apelem pojawiło się już ponad 300 lików.

 

Fundacja Fort-Rogowo powstała w 2005 roku z myślą o ratowaniu obiektów powojskowych, które w Rogowie ulegały dewastacji bezpośrednio po rozwiązaniu jednostki wojskowej. Członkowie fundacji utworzyli i zarejestrowali w tym celu także Muzeum w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gromadzące kolekcję eksponatów związanych z historią wojskową i regionalną. Z dziedzictwem kulturowym Rogowa można było się zapoznać podczas licznych wydarzeń kulturalnych. W hangarze odbywają się spotkania miłośników militariów, podróżników i odkrywców, organizowane wystawy i działania artystyczne. Rogowo zaistniało również na szlaku podróży studyjnych organizowanych w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, Seminarium Muzealnictwa Wojskowego, Konferencji Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego. Fundacja była również partnerem prac badawczych wraków lotniczych prowadzonych przez płetwonurków związanych z Magazynem Nurkowanie na Jeziorze Resko oraz akcji ratowniczej wydobycia czołgu PzKpfw aufs.J w Kluczewie. Stale współpracujemy także z Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu oraz LuftfahrtMuseum w Finow. Z chwilą powołania Fundacji, realizowane są liczne działania adresowane do lokalnej społeczności oraz turystów coraz liczniej przybywających do miejscowości nadmorskich Pomorza Zachodniego.

źródło: FB Fort-Rogowo


Add a comment
 
Wybory 2014: Tak się załatwia konkurencją polityczną w Karnicach.
wtorek, 28 października 2014 11:50

Okazuje się, że kampania w Powiecie Gryfickim wcale nie jest taka senna jak by się na pozór wydawało. Odczuł to na własnej skórze, a właściwie plakacie, kandydat Platformy Obywatelskiej, Łukasz Czyrny. Opublikował na facebooku zdjęcie przedstawiające, zniszczony bilbord, na którym wisiał jego plakat. Jak sie nie ma siły argumentów to pozostają argumenty siły.

(red)

 

 


Add a comment
 


Strona 1 z 73

 

 

Usługi komunalne

Opieka medyczna

Partnerzy

Prasa lokalna