Agnieszka Maciąg

Modelka, aktorka, dziennikarka, blogerka i pisarka. Urodziła się 9 maja 1969 roku w Białymstoku.

Jako modelka rozpoczęła swoją karierę w 1989 roku, kiedy to wygrała konkurs dla modelek, którego organizatorem była nowojorska agencja Wilhelmina. W latach 90-tych Agnieszka stała się jedną z nielicznych modelek, którym udało się dostać na rynek międzynarodowy. Występowała w największych światowych pokazach mody. Na rynku międzynarodowym współpracowała ze światowej klasy projektantami, jak Karl Lagerfeld, Laura Biagotti, Claude Montana, Nino Cerruti, Pierre Cardin, Escada, Louis Féraud, zaś w Polsce dla Macieja Zienia i Teresy Rosati. Po krótkiej przerwie w latach 1994-1996 występowała na wybiegach w Paryżu, Mediolanie i Berlinie. Uczestniczyła w sesjach zdjęciowych dla międzynarodowych magazynów mody (m. in. „Sybille”, „Hampton”). Karierę modelki na światowych wybiegach zakończyła w 1996 roku. Obecnie od czasu do czasu występuje na krajowych pokazach mody, prezentując kolekcje polskich projektantów.

Swoją przygodę ze światem mediów rozpoczęła w 1996 roku nagrywając solową płytę „Marakesz 5:30”. Wystąpiłą również w kilku teledyskach grupy De Mono. Znamy ją również jako prowadzącą program „Siedem pokus” w telewizji RTL 7 (lata 1996-1998). Jako dziennikarka przeprowadziła wywiadyw między innymi z takimi osobistościami, jak: Kayah, Urszula Dudziak, Katarzyna Figura, Robert Korzeniowski, Tomasz Stańko, Zucchero, Eros Ramazotti i wielu innych. Współpracowała przy sesjach zdjęciowych z udziałem m.in. Michała Żebrowskiego, czy Grażyny Szapołowskiej dla magazynu „VIVA!” i „Film”. Obecnie prowadzi program „Metamorfozy Fashion Café” w Polsat Café oraz program „Mała Czarna” w TV 4.

Agnieszka Maciąg prowadziła również wiele wydarzeń i konkursów (m.in. gala rozdania nagród literackich Angelus oraz pokaz mody „Noc a Arkadiusem” w TVP1, Elite Model Look dla telewizji Polsat, przewodnicząca jury w finale konkursu „Obycie umila życie” w Domu Kultury we Włochach, zasiadała również w jury konkursu „Ogrody Integracji” dla osób niepełnosprawnych uzdolnionych artystycznie). Była gwiazdą międzynarodowej, telewizyjnej kampanii reklamowej perfum First oraz Tsar francuskiej marki Van Cleef & Arpels. Jako aktorka zagrała m. in. w „Czasie surferów” i „Nani”. W latach 2002–2005 pracowała na stanowisku dyrektora artystycznego przedsiębiorstwa Vistula.

Jest znana z działalności na rzecz organizacji i wydarzeń charytatywnych. W roku 2008 została ambasadorką Światowego Programu Żywnościowego ONZ w walce z głodem w krajach trzeciego świata. Od 2011 roku jest ambasadorką marki „Sante”, która produkuje zdrową żywność. Od września 2013 ambasadorka kampanii społecznej”Po prostu położna”, organizowanej przez Fundację Siostra Ania.

Agnieszka Maciąg prowadzi swojego osobistego bloga, w którym pomaga czytelnikom odnaleźć siebie oraz radość z życia, podpowiada także jak zdrowo i smacznie jeść, by korzystać z życia jak najwięcej.

Jako pisarka jest autorką wielu bestsellerów, wśród których znajdziemy tomy poezji, poradniki dla kobiet i książki kulinarne:

 • „Zielone pantofle” – tomik poezji, 2006r.
 • „Smak życia” – 2007r, wydanie II 2017r.
 • „Smak szczęścia” – 2011r., wydanie II zmienione 2015r.
 • „Smak miłości” – 2014r.
 • „Smak świąt” – 2015r.
 • „Pełnia życia” – 2016r.
 • „Smak zdrowia” – 2017r.
 • „Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie” – 2018r.
 • „Twój dobry rok” – 2018r.

Mateusz Grzesiak

Urodził się 3 kwietnia 1980 r. w Białymstoku. Doktor nauk ekonomicznych, wykładowca akademicki, psycholog, przedsiębiorca, trener rozwoju osobistego i konsultant. Swoją działalność zawodową rozpoczął w 2005 roku. Od 2013 r. jest prezesem zarządu firmy szkoleniowej Starway. Autor książek dotyczących zarządzania, marketingu, psychologii sukcesu, zmiany i relacji, inteligencji emocjonalnej. Autor publikacji prasowych (m.in. dla Forbes Brasil, Administradores, Warsaw Business Journal, NaTemat). Jest również felietonistą tygodnika Wprost. Twórca zintegrowanego modelu umiejętności miękkich, tzw. Mixed Mental Arts. Od ponad 16 lat prowadzi szkolenia w Europie (tj. Niemcy, Anglia, Irlandia, Szwajcaria, Ukraina i Słowenia) oraz poza jej granicami (m.in. Ameryka Południowa, Ekwador, Meksyk, Kolumbia, Brazylia, Izrael). Włada biegle 7 językami. Szkoli oraz wdraża projekty z zakresu strategii sprzedażowych, przywództwa i zarządzania dla firm z sektora motoryzacyjnego, paliwowego, energetycznego, bankowego, ubezpieczeniowego, farmaceutycznego i kosmetycznego, a także IT. Współpracuje z wieloma światowymi koncernami takimi, jak: Coca-Cola, Audi, Google, Porshe, Atlas, Danone, LOTOS i wiele innych. Wystąpił m.in. na konferencjach z udziałem Briana Tracy, Boba Proctora, Lesa Browna, Jacka Canfielda, Roberta Cialdiniego, Tonego Robbinsa i Roberta Kiyosakiego. W swojej pracy pomaga nie tylko zarządom firm, kadrze menedżerskiej i przedsiębiorcom, ale także gwiazdom estrady czy sportowcom.

Działania charytatywne

Mateusz Grzesiak aktywnie wspiera kampanie społeczne i akcje charytatywne. Popiera promowanie przedsiębiorczości wśród kobiet. Udziela się w ramach akcji prowadzonych przez WOŚP, Fundację Między Niebem a Ziemią, Global Woman Summit oraz Fundację Mam Marzenie. Jest ambasadorem ogólnopolskiej kampanii Odblaskowi.pl oraz akcji #17milionów na rzecz pomocy dzieciom dotkniętym mózgowym porażeniem dziecięcym, organizowanej przez Fundację Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”.

W życiu prywatnym…

Kochający mąż i ojciec. Przepada wprost za mocną kawą, argentyńskim Malbeciem. Obsesyjnie ćwiczy zapasy, brazylijskie jiu-jitsu i stale się uczy. Nie lubi spać. Jest perfekcjonistą.

Jego motto życiowe to: „Stwórz życie, w jakim jesteś najlepszą wersją siebie, masz, czego pragniesz, pomagasz innym i zmieniasz świat”.

Lista publikacji autora:

 • TyMyśl. Inaczej inni zrobią to za Ciebie… (2007r.)
 • Alpha Male (2008r.)
 • Alpha Female (2009r.)
 • Wyjątkowy Nauczyciel. Szkolenia XXI wieku (2009r.)
 • Alpha Human (2010r.)
 • Ego-rcyzmy (2012r.)
 • Success and Change (2014r.)
 • 100 happy days, czyli jak się robi szczęście w 100 dni (2015r.)
 • Psychologia relacji, czyli Jak budować świadome związki z partnerem, dziećmi i rodzicami (2016r.)
 • Psychologia Sprzedaży – droga do sprawczości, niezależności i pieniędzy (2016r.)
 • Psychologia Zmiany – najskuteczniejsze narzędzia pracy z ludzkimi emocjami, zachowaniami i myśleniem (2016r.)
 • Psychologia Nauczania – czyli jak skutecznie prowadzić szkolenia, zarządzać grupami i występować przed publicznością (2017r.)
 • Psychologia Hejtu, czyli jak radzić sobie z krytyką w życiu osobistym i zawodowymi (2017r.)
 • Personal Brand Creation in the Digital Age: Theory, Research and Practice (2018r.)
 • Podręcznik perswazji. Najskuteczniejsze metody przekonywania innych i świadomej ochrony przed manipulacją (2018r.)
 • Kalendarz CreateYourself 2019 (2018r.)

Ignacy Karpowicz

Jeden z najlepszych polskich pisarzy młodego pokolenia, prozaik i tłumacz literacki (przekłady literatury pięknej z języka hiszpańskiego, amharskiego i angielskiego). Czterokrotnie nominowany do Nagrody Nike (za powieści „Gesty”, „Balladyny i romanse”, „Ości” i „Sońka”), laureat Paszportu „Polityki” w 2011 roku za powieść „Balladyny i romanse”.

Urodził się w 1976 roku we wsi Słuczanka. Dzieciństwo i młodość spędził w Białymstoku. Na studia wybrał się do Warszawy, gdzie zgłębiał zagadnienia z zakresu iberystyki i afrykanistyki. Będąc na studiach rozpoczął swoją przygodę z podróżowaniem. Najpierw udał się do Afryki (Nubia, Egipt i Etiopia). Etiopię pokochał tak bardzo, że stała się jego pasją – to tu nauczył się i został tłumaczem z języka amharskiego. Przez kilka lat mieszkał w Kostaryce pracując jako tłumacz. Do Polski wrócił po premierze swojej pierwszej powieści.

Jako pisarz zadebiutował w 2006 roku powieścią „Niehalo”, która bardzo szybko dostała miano jednego z najbardziej obiecujących debiutów. Spytany po premierze czy czuje się pisarzem, podróżnikiem czy tłumaczem, odparł: „Na pewno nie jestem pisarzem. Ani podróżnikiem – mieszkam na karaibskiej prowincji, która niespecjalnie różni się od tej białostockiej. Może poza palmami i samogonem pędzonym z trzciny cukrowej”.

Rok po debiucie ukazały się kolejne powieści, w których Ignacy Karpowicz urzeka czytelnika niezwykłym wykorzystaniem języka polskiego przy opisywaniu fabuły, łamiąc konstrukcje frazeologiczne i logiczny porządek. Jego język jest żywy i plastyczny. W swoich powieściach Karpowicz często porusza tematykę miłosną w subtelny sposób ukazując rzeczywistość, w której żyją bohaterowie oraz ich codzienne rozterki. Poza powieściami autor pisze swoje felietony na łamach miesięcznika psychologicznego „Charaktery”.

Powieści Ignacego Karpowicza:

 • „Niehalo” (Czarne 2006, Wydawnictwo Literackie 2013) – Główny bohater Maciek, przedstawia nam swoje spojrzenie na świat, jako człowiek sfrustrowany partyjnymi układami, niskimi zarobkami i niepowodzeniami miłosnymi. Autor ukazuje w powieści swoje zirytowanie rzeczami „zastanymi, skostniałymi, takimi, które uznaje się za fundament polskiego społeczeństwa i traktuje jak jego niepodważalne cegiełki”.
 • „Cud” (Czarne 2007) – Ta powieść zaczyna się nietypowo – główny bohater umiera już na jej pierwszej stronie, ale bynajmniej nie opuszcza czytelnika przez resztę fabuły. Poprzez „Cud” autor przedstawia nam świat, w którym ludzie odzierają się z życia bezwolnie poddając się biegowi losu.
 • „Nowy Kwiat Cesarza” (Państwowy Instytut Wydawniczy 2007) – Jak mówi sam autor książka ta to coś pomiędzy powieścią a reportażem z podróży do Etiopii.
 • „Gesty” (Wydawnictwo Literackie 2008) – To wzruszająca powieść o samotności, która ukazuje ją w całkowitej odsłonie.
 • „Balladyny i romanse” (Wydawnictwo Literackie 2010) – Powieść o świecie bez bogów i bez jasno określonych granic wartości moralnych, w której autor porusza problematykę popkultury. Po ogromnej dawce szczerości w „Gestach” Karpowicz powraca do swego dawnego stylu pisania, by ponownie urzec czytelników zabawą językiem polskim.
 • „Ości” (Wydawnictwo Literackie 2013) – To pełna dowcipu i melancholii opowieść o zwyczajnych i niezwyczajnych ludziach.
 • „Sońka” (Wydawnictwo Literackie 2014) – To piękna i wzruszająca powieść, w której los stawia na drodze Sońki znanego dramatopisarza. Staruszka opowiada mu historię swojego życia.
 • „Miłość” (Wydawnictwo Literackie 2017) – Najnowsza powieść pisarza, w której ukazuje on jak trudna jest egzystencja ludzi próbujących dopasować się do ogólnie obowiązujących wzorców. Tylko miłość i prawda są w stanie uwolnić z takiego zniewolenia.